Hrajeme.cz
Rady, nápady, tipy

Tipy: Zahrajte si v čase karantény volně dostupné Print & Play hry

AKTUALIZOVÁNO O NOVÉ HRY Máme pro vás několik tipů na volně přístupné hry, které si můžete stáhnout, vytisknout a zahrát doba se svými blízkými nebo i sami. Nemusíte je tedy kupovat, stačí vám připojení k internetu a tiskárna. Můžete tak smysluplně strávit čas nucené izolace. Zdá se, že nouzový stav způsobený koronavirovou pandemií ještě pár týdnů potrvá. A pokud nemáte spoluhráče, řadu z uvedených her si zahrajete například prostřednictvím Skype, Zoom, Whatsapp či jiného podobného programu.

Aktualizace: Doplnili jsme sólo variantu pro hru Five Tribes, demo připravované hry Match5 v češtině, první případ detektivní hry Kronika zločinu a Bandido Covid-19.


Albi demíčka

Albi pro vás připravilo hned šestici demo her, které vychází z osvědčených her. Pokud je tedy neznáte, máte příležitost si je vyzkoušet. První z nich je znalostní hra Tipni si! Moc pěkně funguje a nemusíte mít obavy, že nemáte encyklopedické znalosti, ve hře jednoduše tipujete a sázíte na znalosti ostatních hráčů. Gobbit je karetní postřehová hra. Zažijete s ní souboj o potravu. Yogi je bláznivá hra, s níž si protáhnete tělo. Musíte plnit úkoly podle zadání karet a kdo vydrží nejdéle, zvítězí. Určitě se při ní nasmějete. S Mozkovnou si zas trochu potrápíte své mozkové závity. Najdete v ní řadu hlavolamů, rébusů, hádanek a logických úloh pro jednoho. Můžete se také pokusit uniknout s karetní Únikovkou. Je pro 1–6 hráčů od 12 let. Nebo se můžete ponořit do Detektivní únikovky inspirované severskými detektivními romány. Je pro 1–5 hráčů. K řešení budete potřebovat chytrý telefon či tablet.

Aktualizace: Doplněna byla také bláznivá postřehová hra Taco, kočka, koza, sýr, pizza a také demo hry Railroad Ink.

Potřebujete: psací potřeby, vytištěné karty a listy

Odkaz: Albi demíčka ke stažení – Tipni si!, Gobbit, Yogi, Mozkovna, Únikovka, Detektivní únikovka


Rozšíření Královský dvůr ke hře Kingdomino – MindOK

Toto rozšíření využijete, pokud máte hru Kingodomino. Pěkným způsobem obohacuje hru o nové prvky. Na kartičky bez korunky umisťujete příslušnou surovinu. Následně je můžete využít k získání budov a postav, a ty vám následně přináší body. Díky tomu získávají políčka bez korunek větší hodnotu.

Potřebujete: hru Kingdomino, vytisknout a připravit nové komponenty

Odkaz: Královský dvůr ke stažení (MindOK)


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bossin Space od Timeslug studia

Vyzkoušet můžete malou roll & write hru Bossin Space, kterou připravilo Timeslug studio Petra Vojtěcha. Budete připravovat rakety, nabírat zkušenosti a ničit armádu emzáků. Pravidla nejsou nijak složitá

Potřebujete: 3 šestistěnné kostky, tužka, vytištěný list pro každého hráče

Odkaz: Bossin Space Roll & Write ke stažení (Timeslug studio, v češtině a angličtině)


Rolling Realms od Stonemaier Games

Jamey Stegmaier připravil a poskytl zdarma Print & Play hru Rolling Realms (Kostkové říše). V každém tahu všichni hráči využijí výsledky hodu 2 kostkami. Použijí je na vybrané říše, kterých je na listu 9 – odpovídají různým hrám z portfolia Stonemaier Games. Aktuálně je k dispozici 6. verze. Hra je pro hráče od 8 let, na 20–30 minut.

Potřebujete: 2 šestistěnné kostky, tužku, vytištěný list pro každého hráče

Odkazy:


Corinth od Days of Wonder

Corinth vznikl přepracováním známé hry Yspahan. Pokud ji znáte, budou pro vás pravidla hračka. Případně se podívejte na video od Petra Pelikána, který vám ji představí. Print & Play verzi připravil autor hry Sebastien Pauchon.

Potřebujete: 9 + 3 šestistěnných kostek, tužka, vytištěné listy

Odkazy:


Five Tribes pro jednoho hráče

Pokud máte hru Five Tribes od Days of Wonder a zrovna nemáte spoluhráče, můžete si zahrát variantu pro jednoho hráče. K dispozici je ke stažení v angličtině, němčině a francouzštině.

Odkaz: Five Tribes Solo (v angličtině)


Match5 od Synapses Games

Zde je další tip na hru, kterou si můžete zdarma stáhnout a vytisknout. Tentokrát se jedná o hru Match5, která se teprve připravuje pro rok 2021. Můžete si vyzkoušet demo v češtině, které připravil Blackfire.

Odkaz: Match5 demo v češtině (Blackfire)


Kronika zločinu – první případ

Kronika zločinu je výborná detektivní hra využívající mobilní aplikaci, která je zdarma. Pokud jste se k ní ještě nedostali a chtěli byste si ji vyzkoušet, můžete si stáhnout českou Print&Play verzi prvního případu. Připravil MindOK.

Odkaz: První případ Kroniky zločinu v češtině (MindOK).


Bandido COVID-19

Stáhnout a zahrát si můžete také speciální edici karetní hry Bandido. Vaším úkolem je držet virus zavřený. V souboru ke stažení najdete podrobná pravidla v češtině. Připravil specializovaný obchod Hras.

Odkaz: Speciální edice hry Bandido (Hras)


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář