Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Troll je malá hra s velkou interakcí mezi hráči

REXhry začátkem prosince přinesly také hru Troll, jejíž krabička ukrývá sadu karet a kostek. Určena je pro 2–5 hráčů od 10 let. Hra má podtitul Hic sunt trollis, tady je trollovo. A celá hra se krásnými trolly hemží, pokud jde říci, že trollové jsou krásní, tak pro tuto hru to určitě platí. Hráči představují jednotlivé trollí kmeny, které se vydali na lov a soupeří o kořist, někdy si ale také pomáhají.

Během hry vykládáte karty členů svého kmene k jednotlivým kartám kořisti. Podle denní doby je umisťujete veřejně nebo skrytě. Karty se přikládají postupně, takže u kořisti tvoří řadu. Má to význam na vyhodnocení. Pokud je kořist ulovena, získají podíl masa první tři trollové a troll, který lov vyvolal obdrží trofej. Všichni účastníci lovu se živí vrátí do tábora, dalších lovů se již neúčastní. Lov probíhá tak, že házíte kostkami a počítáte úspěchy. Pokud máte méně, lov byl neúspěšný, a všichni zahynuli. V případě, že ale hodíte více než je na kořisti uvedeno, kořist je zmasakrována a nikdo nezíská žádné jídlo, jen trofej.

Hra končí, když všem hráčům dojdou karty. Pak nastane vyhodnocení podle vítězných podmínek. Kmeny jsou postupně vyřazovány. Nejprve ten s nejmenším množstvím jídla, dále ten s nejmenším počtem masek hrdinství a nakonec je vítězem kmen, který má nejvíce trofejí. Může se tak stát, že kmen s nejvíce trofejemi prohraje, protože nemá dostatek jídla.

Troll je rychlý, zábavný filler, který vás pobaví především ve větším počtu hráčů, kdy se projeví vlastnosti všech postav. Zároveň se jedná o hru s velkým poměrem náhody, která ale do ní vnáší potřebné napětí. Je také na vás, abyste šli svému štěstí naproti. Nezbytné je také sledovat ostatní hráče, jaké karty již zahráli a s čím mnou ještě vyrukovat. Doporučuji vyzkoušet.Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář