Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Ubongo 3D Junior je podařená varianta pro děti

Ubongo je již klasika mezi rodinnými hrami. Ubongo 3D je o něco náročnější, protože vyžaduje lepší prostorovou představivost. Jaká tedy je varianta Ubongo Junior 3D, která je určena pro 2–4 hráče od 5 let? Získala nový rozměr, který děti ocení, protože jim umožní stavět věže. Hra je výborně přizpůsobená dětem, je zjednodušená a přitom herně zajímavá a pro děti zábavná.

Každý hráč má svou sadu herních dílků, které mají tetrisovou podobu v 3D provedení. Úkolem hráčů je na vyplnit prostor základny vyznačené na kartě. Na připravenou základnu pak začnou stavět věž, nejsou přitom nijak omezeni. Mohou k tomu použít všechny zbývající dílky, ale nemusí. Všichni hrají současně a čas jim měří přesýpací hodiny. Jakmile se písek v hodinách dosype, je konec kola a všichni hráči si pomocí žirafometru přeměří svou věž. Podle výšky pak obdrží příslušný počet drahokamů. Ty po šesti kolech určí vítěze.

Díky tomu, že děti mají sadu dílků se všemi možnými tvary, dokáží základnu vystavět. Navíc jsou k dispozici karty rozdělené do 4 stupňů obtížnosti, takže můžete náročnost postupně zvyšovat. Hra rozvíjí prostorovou představivost, logické myšlení i jemnou motoriku. Pro děti mohu doporučit.Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář