Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Pro příznivce strategií jsou tu Podmořská města

O Podmořských městech jsme se již několikrát na Hrajeme.cz zmiňovali a mohli jste si přečíst i rozhovor s autorem hry Vláďou Suchým. Na podzim tuto hru vydalo nové vydavatelství Delicious Games ve spolupráci s MindOKem. Slavila velký úspěch na veletrhu SPIEL v Essenu a za velmi krátkou dobu si ji oblíbila řada hráčů ve světě i u nás. Určena je pro 1–4 hráče od 12 let. Je to strategická hra pro náročné hráče, ve které uplatníte plánování a kombinační schopnosti, jak to u her Vládi Suchého bývá. Nutno říci, že jako autor zraje, a po Pulsaru 2849 připravil další výbornou hru.

Ve hře se pouštíte do budování podmořských měst a infrastruktury. Cílem je vybudovat ekologicky soběstační prostor, který by mohl časem pomoci přelidněné a hladovějící zemi. Budete proto stavět farmy a odsolovací zařízení, vyvíjet nové technologie a jednotlivý města spojovat sítí tunelů. Každý hráč má svou vlastní desku, na které vše staví. Herní plán tvoří akční pole, na která vykládáte karty z ruky. Navíc můžete využít efekt karty, pokud její barva odpovídá barvě akčního pole. V každém kole máte k dispozici 3 tahy.

Celá hra je rozdělena na časové úseky – éry. První trvá 4 kola, další dvě 3 kola. Na konci každé éry nastává produkční fáze, ve které získáváte různé zdroje a body. Zároveň ale obyvatelstvo spotřebovává potraviny, musíte mít připravené řasy, pro každé připojené město jednu. Na konci hry získáváte body za různé aspekty vaší podmořské infrastruktury, například za připojená města či za karty s efektem pro závěrečné bodování.

Podmořská města jsou komplexní hrou, u které se podařilo skloubit herní mechaniky s tématem a grafickým zpracováním hry. Hra je bohatě vybavena herním materiálem. Obsahuje přes 200 karet a spoustu žetonů. Karty jsou pravda tenčí a hráčská deska není z kartonu, ale to jsou jen detaily bez vlivu na hratelnost a zábavnost hry. Vřele doporučuji všem náročnějším hráčům, aby si Podmořská města vyzkoušeli.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář