Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Udělejte dojem na aztéckého velekněze v karetní hře Coatl

Po deskové hře Coatl přináší Blackfire i její karetní variantu. Coatl: Karetní hra je určena pro 1–4 hráče od 10 let. Využívá její herní prvky, ale upravuje je do specifické karetní podoby. Ve hře představujete malíře, kteří soutěží o to, kdo přesvědčí aztéckého kněze, že dokáže nejlépe namalovat cóatla na stěny Quetzalcóatlova chrámu v Tenochtitlánu tak, aby naplnil proroctví. Jen jeden umělec se může zapsat do aztécké historie.

Vaším cílem je během pěti kol z karet vytvořit jednoho cóatla. V pátém kole „domalujete“ jeho hlavu a ocas. Snažíte se o to, aby váš cóatl byl vyhlášen tím nejprestižnějším. Pokud chcete uspět, musíte si dobře prostudovat proroctví, namalovat cóatla, který potěší bohy a na závěr udělá největší dojem na velekněze.

Jak se hraje? Ve svém tahu postupně zahrajete dvě karty opeření. Ke svému cóatlovi je přidáte zprava nebo zleva, a to tak, že kartu přiložíte vedle již vyložené karty nebo překrytím její poloviny. Snažíte se přitom vytvořit vzor na kartě proroctví, kterou máte vyloženou před sebou, nebo ji má některý z vašich sousedů. Když se vám to podaří, kartu proroctví si od něj vezmete vyložíte k sobě. V případě, že se vám podaří daný vzor vytvořit potřetí, kartu proroctví si otočíte, a už vám ji nikdo nemůže vzít.

V pátém kole již přidáte jen kartu hlavu a ocasu, ale i s nimi můžete splnit požadavky některé karty proroctví. Na konci tohoto tahu si hned spočítáte body podle úrovní karet proroctví. K nim si připočítáte body za splnění úkolů chrámu, za jeden obdržíte 3 body, za oba 7 bodů prestiže.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář