Hrajeme.cz
Chystá se

BoardBros vydají Festival zvířátek

Dnes odstartovala kickstarterová kampaň na hru Maple Valley, která svým vizuálem i některými mechanismy navazuje na úspěšná Útulná doupata. BoardBros připravili pro fanoušky příjemné překvapení oznámením, že jsou partnery této kampaně. Připravují českou lokalizaci a hru vydají pod názvem Festival zvířátek. Pokud tedy chcete mít deluxe edici a všechny bonusy, pak hru můžete podpořit již nyní. Výhodnější ale pro vás bude počkat na předobjednávky české edice přímo od BoardBros (počet kickstarterových verzí bude sice omezen, ale mělo by se dostat na všechny vážné zájemce). Podpoříte malé české vydavatelství, snadněji si ji objednáte a ušetříte. Hra je určena pro 1–5 hráčů od 8 let. Jednu partii byste měli zvládnout okolo hodiny.

Pokud máte rádi rodinné hry se zvířátky, budete určitě spokojeni. Hra Festival zvířátek vás opět zavede do Javorového údolí. Je první jarní den, a to znamená, že je čas na pořádnou oslavu. Všichni obyvatelé údolí se podílí na její přípravě. Zatímco starší zvířátka chystají vesnici, mladší vyběhnou do lesů, aby zde našla a vyrobila dárky a uvařila pochutiny pro své přátele.

Ukázka hry (zdroj: Kickstarter).

Ve hře je stěžejním pohyb po herním plánu. Představuje kanadskou divočinu a nabízí spoustu políček, po kterých budou vaše zvířátka běhat. Někde mohou získat suroviny, jinde kuriozity, které k jejich partě nalákají další kamarády. Suroviny využíváte – podobně jako v Útulných doupatech – na výrobu karet potěšení, které budou jedním ze zdrojů vítězných bodů. Pokaždé, když vytvoříte potěšení, můžete zaplnit jedno políčko karet festivalu, jež vám na konci dají další bonusy. Je tak důležité sledovat, co sbírají ostatní hráči, abyste byli efektivnější než oni. Kromě toho získáváte zálesácké odznaky, jež vám dávají speciální schopnosti. Také ty můžou s hrou pořádně zahýbat.

Důležitým mechanismem je deck-building (vytváření balíčku během hry). Po mapě se totiž pohybujete prostřednictvím karet kamarádů, které přilákáte právě kuriozitami. Někteří se umí pohybovat pouze vodními stezkami, jiní po horách, další v lesích. Každý z nich má navíc speciální schopnost. Na začátku kola máte na ruce všechny karty, můžete tedy svoji strategii promýšlet dopředu.

Hra by měla být k dispozici během roku 2023.

BoardBros je malé české vydavatelství, které již u nám vydalo řadu pěkných her, například zmiňovaná Útulná doupata, starořeckou strategii Khôra: Zlatý věk, deck-buildingovou hru Ve stínu pyramid, rodinnou strategii Naše osada či převahovou hru Savana.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář