Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Ultimátní edice deskové hry Mage Knight je jedinečný počin

Po dlouhých jednáních se REXhrám podařilo znovu vydat deskovou hru Vládi Chvátila Mage Knight. Po sedmi letech tak máte znovu příležitost pořídit si tuto jedinečnou hru. Nová edice je označena jako ultimátní. Důvod je jednoduchý, obsahuje všechna dosud vydaná rozšíření společně se základní hrou. Pokud máte rádi náročné hry s minimem náhody a o hře Mage Knight jste uvažovali, pak máte jedinečnou příležitost si ji pořídit. Hra je určena pro 1–5 hráčů od 14 let.

Pokud jste o hře Mage Knight ještě neslyšeli, tak vězte, že se jedná o deskovou hru zasazenou do fantasy světa. Představujete hrdinu, který putuje krajinou, najímá armádu, zabíjí monstra, prozkoumáváte jeskyně. Přirovnává se k počítačové sérii Heroes of Might and Magic. Mezi základní mechanismy patří kombinace prvků RPG, zahrávání karet s pohybem po mapě. Přitom si vytváříte svůj jedinečný balíček karet, takže využívá i deck-building.

Hra obsahuje velké množství karet a také nabarvené figurky hrdinů a speciální města. Zahrát si můžete podle několika scénářů s různými cíli. Některé jsou přitom čistě kooperativních, jiné kompetitivní. Celkově se jedná o komplexní hru, ve které musíte dobře plánovat a propočítat si své tahy.

Díky ultimátní edici se k nám konečně dostávají také všechny tři rozšíření: Ztracená legie, Stíny Tezly, Krang. Přinášejí nové hrdiny, mapové dílky, karty hráče, jednotky, nepřátele, scénáře.

Hlavním tématem Ztracené legie je obávaný generál Volkare. Vystupuje v nových scénářích a v krabici najdete jeho figurku. Součástí tohoto rozšíření je také nová hrdinka Wolfhawk s vlastní figurkou a balíčkem základních akcí (dvě z nich jsou jedinečné).

Krang je malé rozšíření, které přináší do hry nebezpečného orčího šamana. Je to nový hrdina se vším, co k němu patří, figurkou, kartami akcí i žetony dovedností.

Stíny Tezly přinášejí nové scénáře a dobrodružství a k tomu vše potřebné, žetony, karty. Obsahuje také nového hrdinu Braelavara s namalovanou figurkou a akčními kartami. Najdete zde také dva velké žetony vůdců pro dvě různé frakce, které představují dva Tezlovy avatary. S nimi budete bojovat. Jejich síla a množství nepřátel závisí na scénáři.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář