Hrajeme.cz
BleskovkyNezařazenéNové hry

Unikátní česko-ukrajinská edice Krycích jmen je zdarma

CGE se rozhodlo připravit jedinečnou edici Krycích jmen, kterou podpoří válečné uprchlíky z Ukrajiny, ale i lidi, kteří jim pomáhají. Vznikla proto česko-ukrajinská verze této hry. Je unikátní tím, že se jedná o první verzi s dvojjazyčnými kartičkami. Na jedné straně je výraz v češtině a na druhé v ukrajinštině, navíc je každé slovo doplněno fonetickým přepisem, což umožní rychleji se daná slova naučit. Tato edice je neprodejná a je distribuována zdarma.

„Spolupracujeme s neziskovou organizací Charita Česká republika, která skrze síť Young Caritas distribuuje hry v charitní síti, aby se dostala k lidem, pro které je určena. Pomáhá nám náš český partner MINDOK, kterému se podařilo dostat hru do vybraných deskoherních speciálek, ve kterých je možné si ji vyzvednout. A jednáme také s Městskou knihovnou Praha, Sdružením knihoven České republiky a Místními akčními skupinami a dalšími organizacemi tak, abychom hru dostali do škol, školek, dětských skupin, středisek volného času i knihoven,“ říká Petr Murmak z CGE.

Odkaz: Web ke hře Krycí jména s pravidly v češtině i ukrajinštině – s přehledem specializovaných obchodů, kde česko-ukrajinskou edici můžete získat


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář