Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryPro rodinné hraní

V nové párty hře Kdo páruje, vyhrává propojujete různorodé obrázky

Pozoruhodnou novinku vydalo Dino. Jmenuje se Kdo páruje, vyhrává! Obálkou vás nejspíš nezaujala, zobrazuje pichlavý kaktus jak si plácl s pichlavým ježkem. Je to škoda, protože je to velmi pěkná a zábavná hra s jednoduchým, ale chytrým principem. Mimochodem, kaktus s ježkem pěkně vystihují podstatu hry. Snažíte se spojit různé fotografie stejně jako ostatní hráči. Čím více hráčů vybere shodný pár, tím více získáte bodů. Zahrajete si ve 2–10 hráčích od 8 let. Autorem hry je Stephen Glenn. Původně vyšla pod názvem Pluckin‘ Pairs v roce 2012. České vydání vychází z polské edice z roku 2016.

Krabice hry skrývá velký balíček oboustranných čtvercových karet s fotkami na různá témata, dále balíčky karet s čísly pro 10 hráčů a nakonec jednoduchá deska s čísly. K čemu to slouží? Herní desku položíte doprostřed stolu, k jednotlivým číslům přiložíte karty s fotografiemi a každý hráč si připraví svůj balíček karet s čísly. Všichni hrají současně. Vaším úkolem je skrytě vytvořit 5 párů z vyložených fotografií. K tomu vám pomohou právě karty s čísly. Čas vám vymezí přesýpací hodiny.

Při vytváření párů přemýšlíte jednak o tom, co jednotlivé fotky spojuje, jednak o tom, jaké páry by mohli vytvořit ostatní hráči. Musíte se do nich, respektive do jejich možného pohledu na věci, alespoň trochu vžít. Při následném vyhodnocení totiž získáte za každý pár tolik bodů, kolik hráčů ho také zvolilo. Pokud jste pár vytvořili sami, žádné body nedostanete. Zábavné při hře je i to, když si sdělíte důvody, které vás k volbě páru vedly. Tím hra získává další rozměr, který z ní dělá správnou párty hru. Díky tomu bude každá hra jiná a zábavná, protože záleží na konkrétních hráčích.

Hra končí po čtyřech kolech. Součet všech bodů určí vítěze. Na rozdíl od jiných párty her, zde bodování má smysl a funguje jednoduše a pěkně. I když i zde platí, že důležitá je společná hra a ne výsledek. Bude vás bavit s dospělými i s dětmi. Vřele doporučuji.

 

Kdo páruje, vyhrává! v katalogu Hrajeme.cz:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář