Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Z nového Zombicide se na vás povalí Zelená horda

V minulém týdnu do našich obchodů dorazila nová velká krabice z rodiny Zombicide. Blackfire vydal v češtině novou hru Zombicide: Zelená horda. Je to samostatná hra na úrovni Zombicide: Černý mor. Zasazena je do fantasy světa, kde vládne meč a kouzla, přináší nové hrdiny, orčí zombií a pár nových prvků, které hru činí jedinečnou. Základní principy hry se však nemění. Představujete skupinu přeživších, nebo hrdinů, chcete-li, kteří společně plní úkoly zvoleného scénáře a čelí zástupům zombií, které ovládá samotná hra. K dispozici je deset scénářů, plus úvodní, který je jednodušší. Hra je určena pro 1–6 hráčů od 14 let, ale v pohodě ji zvládnou i děti od 8 let.

Jak název napovídá, Zelená horda je specifická tím, že přináší novou skvadru zombií, původně nebezpečných orků. Jsou to nyní ještě nebezpečnější a hladovější orčí zombií, kteří se na vás nezastavitelně valí. Pokud máte rádi boj, zde si ho užijete do sytosti. Musíte ale pečovat o svou postavu, hledat lepší vybavení a získávat zkušenosti, které vám odemknou nové schopnosti.

Zelená horda přináší dva nové prvky, které se objevují na herním plánu. Prvním z nich jsou zaplavené oblasti, přes které se obtížněji pohybujete, potřebujete dvě akce pohybu. Zombií se ale omezení netýká. Nedokážou však vylézt na místě, kde je ostrá hrana. Toho můžete využít ve svůj prospěch. Druhým prvkem jsou živé ploty, které brání ve výhledu, ale dá se jimi procházet. Umožňuje vám to hrát na schovávanou.

Nově se ve hře objevuje velký katapult – trebuchet. Je to velké zařízení, které vám umožní pálit na různá místa na plánu. Stojí vás to ale hodně akcí. Zato efekt je ohromující. Když si zvolíte jako munici balvan, házíte jednou kostkou. Při výsledku 4+ zasáhnete silou 3. Při použití kamení hodíte 6 kostkami (zásah 4+, síla 1). Použití katapultu je součástí úkolu vybraných scénářů. Velmi pěkný prvek.

Další novinkou je nasazování celé hordy, kterou si připravujete vedle herní plochy. Jaké typy zombií máte připravit a kdy hordu nasadit, to vám určí karty zombií. Je to jednoduché a funguje to výborně. O pravidelný přísun nových nepřátel se nemusíte bát.

Zombicide: Zelená horda je produkčně a graficky výborně připravená hra. V balení najdete na 72 detailně provedených plastových figurek, velké množství karet a žetonů, 6 nových hrdinů – pro každého speciální panel a 9 oboustranných mapových dílků. Prozatím nejsou k dispozici scénáře, které by propojovali Černý mor a Wulfsburg, ale pravidla na ně odkazují, takže se s nimi evidentně počítá. Pokud tyto edice máte, a scénáře v pravidlech vám už nebudou stačit, můžete si vytvořit i vlastní a edice propojit.

Otázkou je, zda potřebujete Zelenou hordu, když už máte Černý mor. Odpověď není tak jednoduchá. Pokud jste si fantasy edici Zombicide oblíbili, pak vás nová hra určitě potěší a dá vám nové možnosti. Záleží tedy jen na vás. V případě, že si vybíráte první hru a rozhodujete se mezi novou Zelenou hordou a dříve vydaným Černým morem, pak si zvolte podle toho, co je vám sympatičtější. Černý mor má tu výhodu, že je k němu rozšíření Wulfsburg se zombií vlky. Je to ale na vás.

 


Související články:

Zombicide v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář