Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

V pasti je nová původní česká slovní hra ve fantasy hávu

MindOK ve spolupráci s CGE u nás vydal hru V pasti, která měla premiéru loni na veletrhu SPIEL v Essenu pod názvem Trapwords. Pozoruhodné na této hře je hned několik okolností. Především je to původní česká hra, která se díky CGE dostává do světa. A stojí za ní trojice autorů: Jan Březina, Martin Hrabálek a Michal Požárek, které můžete je znát z brněnského specializovaného obchodu Planeta her či vydavatelství REXhry.

V pasti je týmová slovní hra zasazená do fantasy světa. Hraje se ve dvou týmech po dvou či více hráčích. Týmy nemusí mít stejný počet hráčů. Hra je určena pro 4–8 hráčů od 8 let. Hráči představují skupinu dobrodruhů, která prochází podzemím. Zvítězí ta skupina, která porazí příšeru obývající podzemí.

V podzemí procházíte jednotlivými místnostmi až k příšeře. Posunout se dál můžete jen tehdy, pokud uhodnete tajné slovo. Jeden z vašeho týmu vám bude napovídat. Má to ale háček, nesmí s nápovědě použít žádné slovo, které druhý tým napsal do seznamu pastí. Vy však nevíte, která slova to jsou. Když takové slovo použijete, váš tah končí. Tým má na uhádnutí slova omezený čas a pouze pět pokusů.

Hru zpestřují kletby, na které můžete v místnostech narazit. Ty upravují pravidla pro dané kolo a také ztěžují hru. Další variabilitu do hry vnáší příšery, které mají své speciální vlastnosti. Pro každou partii si náhodně zvolíte jinou příšeru.

Součástí balení jsou kromě bločku pro záznam pastí také dvě tužky a ořezávátko.

Délka videa: 5:11 min. (tutorial v angličtině)



Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář