Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

V rodinné hře Pirátský poklad se budete dělit o kořist

Pokud si myslíte, že dělit se o pirátský poklad je jednoduché, hra Pirátský poklad vás vyvede z omylu. Nejprve si musíte zapamatovat obsah truhly, naplánovat si, jak se o kořist podělit, a nakonec si vzít to, co jste si vybrali. Uspěje ten, kdo bude vychytralý a má dobrou paměť. Hra je určena pro 2–4 hráče od 8 let. Jednu partii zvládnete do půl hodiny. K nám ji přineslo Dino.

Hra obsahuje 16 originálních kostek s drahými předměty. Krabici tentokrát neodložíte stranou, ale zapojíte ji přímo do hry. Představuje totiž truhlici s poklady. Funguje to tak, že protřepete krabicí s kostkami, aby se každá usadila na jednom políčku uprostřed. Každá kostka ta získá své místo v mřížce 4 x 4. Ještě zkontrolujete, že máte desku zorientovanou podle truhly s pokladem a vlastní hra může začít.

Máte 30 sekund na to, abyste si zapamatovali symboly na kostkách a jejich rozložení. Jamile se přesýpací hodiny přesypou, truhlu zavřete. Nyní si pomocí žetonů naplánujete rozdělení kořisti. Budete je v pořadí hráčů umisťovat na společnou desky s mřížkou, na prázdná políčka, která odpovídají předmětům, které si chcete vzít. K dispozici máte 4 žetony. Následně otevřete truhlu s pokladem a střídavě odeberete kostky podle umístění vašich žetonů. Kombinace získaných symbolů určí, kolik získáte bodů. Například za kombinaci korunky a drahokamu získáte 3 body, za jeden pár šavlí nezískáte nic, za tři páry pak 4 body, za dvě hrozivé masky dva body ztratíte, za čtyři obdržíte 9 bodů. Přehled bodování má každý hráč k dispozici na kartě.

Hra končí na konci 4. kola (při hře 2 nebo 4 hráčů), nebo 3. kola (ve hře 3 hráčů). Zvítězí ten, kdo získal v celkovém součtu nejvíce bodů. Pravidla jsou jednoduchá a vlastní hra svižná. Všichni hráči jsou neustále zapojeni. Procvičíte si při ní paměť. Musíte ale také sledovat ostatní hráče a dobře volit, které předměty si vyberete. A pokud se spletete, nebo vám soupeři něco vyfouknou, nevadí, i tak si svůj díl pokladu odnesete.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář