Hrajeme.cz
Představení hryPro náročnéVideo

Atmosférická temná Nemesis získala nástupce, zažijte Lockdown

Příznivci temných sci-fi hororů s mimozemskými vetřelci a výpravných atmosférických her se dočkali nové hry. Jedna z nejočekávanějších her tohoto roku je tu. MindOK nám přináší Nemesis: Lockdown. Je to nástupce semikooperativní hry Nemesis, která se vyznačuje silnými příběhy a výborným zpracováním, které hře dává skvělou atmosféru (u nás vyšla na podzim 2019). Lockdown je samostatně hratelné rozšíření, nepotřebujete tedy k němu základní hru, ale můžete ho s ní kombinovat (i s dalšími rozšířeními). Tím hra získává neskutečnou variabilitu a pestrost. Stejně jako základ je novinka určena pro 1–5 hráčů od 14 let. Ocení ji náročnější hráči.

Ve hře představujete jednotlivé členy personálu základny na Marsu, která byla infikována mimozemskými organismy. A vy se snažíte přežít. Každý hráč má svůj tajný individuální úkol, který musí splnit, aby ve hře uspěl. Čeká vás nelehký úkol, protože vás čeká nejedno nebezpečí, tím nejsmrtelnějším jsou hordy temnolovců. Hra využívá osvědčené herní mechanismy původní Nemesis, které rozvíjí a doplňuje o nové prvky. Čeká vás díky tomu zcela nový herní zážitek plný nečekaných zvratů a vypjatých okamžiků. Pokud jste Nemesis již hráli, s novinkou se seznámíte velice rychle. Pravidla, která se nezměnila, jsou označena svislým červeným pruhem.

Novinkou ve hře je, že využívá víceúrovňovost základny, a s tím související schodiště a výtahy. Můžete se také dostat na povrch Marsu. Nový zážitek vám také přinesou výpadky proudu a klesající dodávky energie. Pokud se ocitnete v sekci, která je ve tmě, bude to pro vás znamenat větší nebezpečí. Nová mimozemská rasa Temnolovci je ve tmě silnější. Ve tmě na vás také působí různé efekty na kartách událostí a útoků vetřelců. Během hry také můžete využívat IT akce, ale jen v místnostech s počítačem, kde je proud. Po jejím využití kartu odhodíte a vyložíte novou.

Na hře Nemesis: Lockdown je vidět, že dokázala úspěšný koncept rozvinout a vyladit. Zároveň zachovává kvalitu zpracování a silnou atmosféru hry. Důležitým prvkem je, jak pracuje se skrytými informacemi, které hře dávají správné napětí. Hráči musí spolupracovat, ale zároveň usilovat o splnění vlastního úkolu.

K dispozici je také rozšíření Chytridi a doplňky, které vám poskytne novou rasu a vylepšenou verzi dveří a dalších prvků hry, které zvýší atmosféru hry. MindOK připravil přehled s možnostmi kombinací se základní hrou a rozšířeními Psychonauti a Karnomorfové.

Video s ukázkami především propracovaných figurek (délka videa: 1:39 min.):


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář