Hrajeme.cz
Herní akce

Ve čtvrtek začíná veletrh SPIEL 2019 v Essenu

Od čtvrtka 24. října do neděle 27. října se v německém Essenu koná již 37. mezinárodní veletrh SPIEL. Je to největší setkání vydavatelů, autorů, a především příznivců moderních společenských her v Evropě. Vymyká se tím, že je určen široké veřejnosti a dává prostor i malým vydavatelstvím, které mají šanci ukázat i netradiční hry a experimenty, které mohou svět deskovek posouvat.

Novinek je ohlášeno opět mnoho, v přehledu na portálu BoardGameGeek jich najdete na 1224 a můžete si zde poznamenat své preference. Za posledních několik let je vidět, jak se nabídka her rozšiřuje, přichází i více společností až z Asie. Každým rokem se také zvětšuje výstavní plocha.

Dříve do Essenu jezdily nadšenci nakupovat nové i starší hry. Nyní pokud přímo netoužíte po novinkách přímo z Essenu, můžete si pár dní počkat a mnoho novinek dostanete ve specializovaných obchodech i u nás a výhodnější cenu. Přesto zde máte šanci pořídit řadu her, především z malých vydavatelství, které se u nás jen tak neobjeví. Dalším důvodem, proč se vypravit do Essenu, je jedinečná a neopakovatelná atmosféra.

Je na místě také připomenout, že řada novinek vyjde v češtině, některé ještě letos, další v průběhu příštího roku (najdete je v Kalendáři novinek). Například se jedná o hry Cartographers, karetní Lorenzo il Magnifico, Fuji Koro, Obludárium, Paladinové Západního království, Sanctum, Tapestry, Zachraňte příšerky.

Pokud to bude trochu možné, budu vás i letos informovat o prvních dojmech a tipech na novinky.

Odkaz: Průvodce veletrhem SPIEL-Guide 2019 (v němčině, obsahuje plánky hal s rozmístěním vystavovatelů, přehled novinek s cenami)

Videoteaser (délka videa: 51 s.):


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář