Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Ve hře Family Inc. musíte jít štěstí naproti

Jednou z letošních novinek, které přinesl Piatnik, je i rodinná hra Family Inc. Jejím autorem je známý Reiner Knizia. Hra je určena pro 2–7 hráčů od 8 let. Je to svižná hra, kterou zvládnete za 15 minut. Ve hře se stanete členy mafiánské rodiny, které se prostřednictvím rodinné hazardní hry dělí o ukořistěné zboží. Kdo zvládne hru plnou rizika a štěstí nejlépe, odnese si plný kufr.


Hra vás zaujme velkým množstvím barevných kulatých žetonů, které jsou její hlavní komponentou. Celkem jich je 135, po šestnácti s hodnotami 1 až 5 a po jedenácti s hodnotami 6 až 10. Další součástí hry je počítadlo bodů.

Samotná pravidla jsou jednoduchá, takže se s nimi seznámíte za pár minut a dobře si zahrajete i s příležitostnými hráči, kteří se neradi učí složitější hry. Během svého tahu postupně otáčíte žetony, které jsou uloženy uprostřed stolu s číslem otočeným dolů. Odkrýt jich můžete, kolik budete chtít.

Pokud ale otočíte žeton s hodnotou, kterou již máte, váš tah okamžitě končí. Jako jistou kompenzaci za smůlu obdržíte jeden diamant, ale jen v případě, že žeton se stejným číslem byl druhý nebo třetí v pořadí. Diamanty si ponecháte u sebe. Jakmile získáte třetí, všechny vrátíte a na počítadle si přičtete 50 bodů.

Pokud ukončíte svůj tah dobrovolně, obdržíte všechny odkryté žetony od ostatních hráčů, které mají hodnoty právě otočených žetonů. Všechny získané žetony si položíte před sebe tak, aby byly vidět jejich hodnoty. Jakmile se znovu dostanete na tah, sečtete hodnoty všech vašich žetonů a zaznamenejte získané body na počítadle. Prvním krokem vašeho tahu je tedy vyhodnocení vašich žetonů, které aktuálně máte k dispozici. Potom máte šanci získat další.

Hra končí v okamžiku, kdy některý hráč dosáhne na počitadle bodů polička 100. Tento hráč vítězí.

Hra Family Inc. patří mezi hry s oblíbeným mechanismem push your luck (jdi svému štěstí naproti). Je na vás, do jak velkého půjdete rizika. Riskování se vám může hodně vyplatit, ale můžete také přijít o vše. Vždy vás potěší, když ostatním hráčům odeberete jejich žetony.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář