Hrajeme.cz
Představení hryPro děti

Ve hře Klíče od hradu musíte pokořit labyrint dveří

Ukázka hry.

Pokud hledáte dětskou hru, na úrovni prvního stupně základní školy, pak vyzkoušejte aktuální novinku Klíče od hradu. Určena je pro 2–4 hráče od 8 let, ale zvládnou ji i děti mladší, kteří unesou větší interakci mezi hráči. Každý hráč představuje rytíře či rytířku. Vaším úkolem je projít labyrintem dveří, odemykat je a zamykat tak, abyste byli rychlejší než ostatní.

V krabici najdete 12 kartonových figurek, z nichž si hráči mohou vybrat tu nejsympatičtější a které vloží do stojánku. Dílky dveří rozložíte na stole do pravidelné mřížky, obdélník při hře 2 hráčů, čtverec při hře 3 a 4 hráčů. Dveře mají různou barvu, takže na stole vytvoří pestrou mozaiku. Nakonec zamícháte balíček karet a každému hráči rozdáte tři karty.

Hra má jednoduchá pravidla. Každý hráč zaujme pozici na jedné straně herního plánu. Ve dvou hráčích proti sobě. Hráči se pak od začínajícího pravidelně střídají v tazích. Nejprve si musíte dobrat jednu kartu a jednu kartu musíte zahrát. Nakonec můžete pohnout svou postavou. Karty zahráváte buď na hrad, nebo vyhodnotíte jejich efekt a odložíte je na odhazovací hromádku.

Kartou klíče odpovídající barvy odemknete dveře. Dílek dveří otočíte a pokud nejsou zamřížované a vaše postava stojí vedle nich, můžete do otevřených dveří vstoupit. Pohnout se můžete dopředu, dozadu či do stran, šikmo můžete jen tehdy, pokud vám to dovolí položená karta tajné chodby. Přes jinou postavu projít nemůžete.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář