Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Ve hře Psí parťáci se ujmete rolí psích páníčků

MindOK má rád hry se zvířaty stejně jako velká řada hráčů rodinných her. Začátkem dubna rozšířila nabídku hra Psí parťáci, která navazuje na hru Kočičí klub. Zatímco ta starší oceňují především milovníci koček, nová hra potěší všechny ty, kteří preferují pejsky. Novinka je určena pro 2–4 hráče od 10 let. Využívá podobný princip s výběrem karet, který obohacuje o nové prvky. Je díky tomu o něco propracovanější.

Ve hře představujete páníčky čtyřnohých přátel. Budete jim opatřovat krmivo, sbírat kosti, učit je novým povelům, pečovat o jejich jedinečné vlastnosti. Můžete také zachraňovat pejsky z útulků. Ve hře zvítězí ten, kdo se o pejsky dokáže nejlépe postarat. Rozhodne vyšší počet vítězných bodů.

Obrázek: Herní materiál

Přestože se jedná o menší rodinnou hru, obsahuje velký počet karet (153), na 60 dřevěných kostiček jídla ve čtyřech barvách, bodovací bloček a figurku hlídacího psa. Hracích karet je několik typů a ve hře plní různou funkci. Před hrou je musíte vytřídit hrací karty tak, abyste vytvořili dobírací balíček pro počet hráčů ve hře. Pro každého hráče také náhodně vyberete kartu psa, s nímž bude začínat. Do dobíracího balíčku také vložíte kartu konce hry.

Novinkou ve hře jsou karty povelů, které ovlivňují, jaké karty si budete moci vzít z nabídky, kterou tvoří karty ve čtverci 3 x 3 karty. Na začátku máte jen kartu s počátečním povelem, který vám dovoluje vzít si celou řadu nebo sloupec tří karet (kde nehlídá figurka psa). V průběhu hry získáte další karty povelů. Ty vám zůstávají a postupně rozšiřují vaše možnosti, jaké karty můžete získat. Tvar na kartě můžete otáčet, nesmíte ho však překlápět. Hvězdička na kartě povelu pak určí, kam umístíte figurku hlídacího psa.

Obrázek: Hra začíná

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář