Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Ve hře Čtyři zahrady vás čeká netradiční věž

Jednou z letošních novinek je i hra Čtyři zahrady, která původně vyšla v korejském vydavatelství Korea Boardgames pod názvem Four Gardens v roce 2020. Jejím autorem je ale Martin Doležal. Díky společnosti Albi se tak hra obloukem vrátila do České republiky. Jedná se o rodinnou hru, která je určena pro 2–4 hráče od 10 let. Budete v ní zvelebovat krajinu.

Výrazným herním prvkem je pagodová věž, díky které tuto hru lehce identifikujete na každém stole. Věž ale není jen tak pro ozdobu. Každé patro je otočné a poskytuje vám během hry různé zdroje. Pomocí karet získaných během hry tvoříte krásná panoramata zahrady. Kdo dokáže splnit úkoly rozličných bohů a získá nejvíce bodů, ve hře zvítězí. Vaše celkové skóre určí přízeň 4 bohů a body z bonusových destiček.

Obrázek: Herní materiál

Když otevřete krabici, získáte podklady pro přípravu věže. Nejprve ji tedy musíte sestavit. Pomohou vám v tom připravené komponenty a samostatný návod na sestavení pagody, která sestává ze čtyř pater. Po skončení partie je nemusíte rozebírat, v krabici jsou připraveny čtyři přihrádky, kam jednotlivá patra bezpečně uložíte.

Hra obsahuje celkem 70 oboustranných karet, jedna strana znázorňuje základy, druhá pak krajinu. Dále v krabici najdete žetony zdrojů, a to  kámen, vodu, rostliny a dřevo.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář