Hrajeme.cz
Nové hryPředstavení hryPro rodinné hraní

Ve hře Splašené obvody vás čeká programování robotů

Mezi březnovými novinkami najdete i rodinnou kooperativní hru Splašené obvody, kterou u nás vydal Blackfire. Pochází z dílny Plaid Hat Games. Hra původně vyšla v roce 2019, české vydání vychází z nové, upravené edici z letošního roku, která se v originálu jmenuje Quirky Circuits: Penny & Gizmo’s Snow Day! Určena je pro 2–4 hráče od 8 let. Jednu partii zvládnete za 15–30 minut.

Splašené obvody jsou programovací hrou, kterou hrajete společně proti hře. Obsahuje dvě figurky robotů: kočku Čiko a tučňáka Vločku. Vaším úkolem je pomocí příkazových karet robota ovládat tak, aby splnil cíl daný scénářem. Musíte to stihnout dřív, než se vybije jeho baterie. K dispozici je celkem 10 scénářů, které definují cíl, přípravu a speciální pravidla. Začínáte jednoduchým úkolem, musíte uklidit špínu v místnosti a vrátit se zpět. Herní plán skrývá kniha (podobně, jako mají hry Plyšová hlídka či Kolonie).

Každý hráč má v ruce karty, které používá k programování (jejich limit je dán počtem hráčů). V první fázi společně programujete. Společně skrytě vykládáte karty do řady. Každý musí vyložit alespoň jednu kartu, dohromady jich musí být nejméně pět. Vykládat je mohou v libovolném pořadí. Karty umožňují pohyb vpřed o jedno, dvě, tři políčka, pohyby vzad, posun vpřed, dokud robot nenarazí nebo otočení o 90 či 180 stupňů.

Následně karty odhalíte a vyhodnotíte je zleva doprava. Robot začne na plánu podle příkazů manévrovat. Když vyhodnotíte všechny karty, posunete ukazatel baterie, rozdáte hráčům další karty (každý si dobere do pěti). A ve hře pokračujete, dokud nesplníte cíl scénáře a společně zvítězíte, nebo dokud nedojde baterie na 0, pak jste neuspěli.

Komunikace mezi hráči je během hry omezená. Nesmějí si ukazovat karty (zadní strana dává jistou nápovědu), zakázáno je sdělování strategie a nápadů či doporučování, jaká karta by měla být zahrána.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář