Hrajeme.cz
Nové hryPředstavení hryPro rodinné hraní

Vytvořte si v rodinné karetní hře vlastní Codex Naturalis

Jednou z aktuálních novinek od MindOKu je také menší karetní hra Codex Naturalis, kterou dostanete v elegantní kovové krabičce. Je to rodinná hra určená pro 2–4 hráče od 7 let. Pomocí přikládání a překrývání karet vytváříte vlastní kodex s poznatky o přírodě. Je to graficky krásně zpracovaná hra s jednoduchými pravidly a příjemnou hratelností. Obzvlášť vás nadchnout zlaté prvky na kartách.

Ve hře jsou dva druhy karet ve dvou balíčcích, z nichž připravujete nabídku. První je s přírodními kartami, které vám poskytují především symboly čtyř oblastí přírody: rostliny, živočichy, hmyz a houby. Druhý balíček přináší zlaté karty poskytující body. K tomu, abyste je mohli vyložit ale budete muset mít ve své oblasti dostatek požadovaných přírodních symbolů.

Herní materiál.

Dále v krabičce najdete karty úkolů a počítadlo bodů s dřevěnými žetony. Dva náhodně vylosované úkoly budou veřejné, jeden úkol bude mít každý hráč vybraný tajně. Karty budete umisťovat tak, abyste za ně získali v průběhu hry co nejvíce bodů a na konci hry splnili společné i tajný úkol.

Na začátku hry dostanete do ruky tři karty a vyložíte si počáteční kartu. Následně se střídáte v tazích. Ve svém tahu si jednu kartu z ruky vyberete a vyložíte ji, poté si jednu kartu doberete do ruky. Vždy tak máte na výběr ze tří karet. Zahranou kartou přitom musíte překrýt jednu či více viditelných rohů dříve položených karet. Nikdy však nesmíte překrýt skrytý roh, který se na kartách vyskytuje.

Zajímavostí hry a pěkným jejím prvkem je, že můžete využít obě strany karet. Je na vás, kterou si vyberete. Pomůže vám to především v situacích, které se mohou zdát obtížně řešitelné. Promyšlenou kombinací se vám podaří získat hodně bodů a přiblížit se tak k vítězství ve hře. Hra končí, když některý hráč dosáhne alespoň 20 bodů nebo když rozeberete dobírací balíčky. Pak se dohraje kolo, a poté má každý hráč ještě jeden tah. Celkový počet bodů po započítání splněných úkolů určí vítěze.

Codex Naruralis je příjemná a svižná karetní hra pro rodinu či vám poslouží jako filler. Jednu partii zvládnete za 20 minut. Přestože má jednoduchá pravidla, vyžaduje promyšlená rozhodnutí a využívání příležitostí a kombinací, které vám poskytnou důležité body.


Videonávod ke hře Codex Naturalis od MindOKu (délka videa: 7:32 min.):


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář