Mezi zářijovými novinkami přinesl Blackfire i hru Světlonoš, která má nenápadnou černobílou krabici se stylizovanými zvířaty a stvořeními. Je to středně náročná rodinná hra pro 2–4 hráče od 10 let. Když ji rozbalíte, hned vás zaujme velké množství barevných kostek s různými symboly a velké karty s nejrůznějšími tvory.
Ve hře představujete jednoho ze sedmi dobrodruhů, kteří se usilují o to, aby pomocí střípků světla rozptýlili temnotu. Každý hráč si na začátku hry vybere svého a vezme si odpovídající součásti podle jeho barvy, především dvě velké kostky (postava Pocana má tři). Představují první kartu skupiny, kterou během 8 kol hry (dní) doplní karty společníků. Dobrodruzi i společníci mají své unikátní vlastnosti, které vám budou přinášet body, ale budou mít i různé jiné efekty.
Herní plán je oboustranný, umožňuje dvě varianty hry. Vybrat si můžete stranu „Provincie stínů“, kde putujete zemí, nebo „Souostroví temnoty“, kde se plavíte mezi ostrovy. Při putování po plánu během hry se snažíte dosáhnout míst, která vám poskytnou nejvíce světla (bodů). Pod plánem se umisťuje deska setkání, na kterou se pokládají malé kostky a níž se vykládají karty společníků do nabídky.
V první fázi kola si vyberete kartu společníka z nabídky a s ním i k němu přiřazené kostky, následně jimi hodíte. Můžete přitom použít svá opakování hodů (za každé jednou nebo dvěma kostkami), dá se za ně také „platit“ body. Snažíte se naházet takové symboly, abyste splnili podmínky na svých kartách. V další fázi vyhodnotíte své karty podle výsledku hodů kostkami. Nakonec putujete po plánu. K pohybu opět používáte výsledky hodu vašimi kostkami.
Řada podmínek vám na určitou kombinaci symbolů dává body, ale můžete také dostat stopy, které potřebujete k putování, pokud vám nějaké zbydou na konci hry, získáte za ně také body. Některé podmínky však splnit nechcete, protože pošlou vašeho společníka na hřbitov nebo vás o nějaké body připraví. Pokud se vám podaří nasbírat dostatek světlušek, obdržíte na závěr další body. Hráč s nejvyšším počtem bodů zvítězí.
Hra Světlonoš nabízí velmi zajímavou kostkovou hru. Na rodinnou hru obsahuje přiměřenou míru náhody, kterou do určité míry můžete ovlivnit. Především tím, jaké zvolíte karty v kombinaci s kostkami. Každá barva kostky má oproti ostatním něco navíc, zvyšuje se tím šance na získání určitého symbolu. Větší počet kostek může být výhodou, ale není tomu tak vždy. I s malým počtem kostek se dá uhrát hodně bodů. Největší podíl náhody tak hraje v tom, jaké karty budou v nabídce, z nichž si budete volit.
Díky sedmi různým postavám dobrodruhů a dvěma variantami herního plánu je hra dostatečně variabilní pro opakované hraní. Kostky a vlastnost postavy vám více méně předurčuje, co je pro vás výhodné a jaké pomocníky si především budete vybírat.
Přestože hra není pravidlově náročná, připravte se na to, že sem tam narazíte na nejasnosti a otázky. Například u podmínek pro spuštění efektů je v pravidlech uvedeno, že symbol pestrobarevného kolečka značí dva totožné symboly. To je ale zavádějící. Myslí se tím, že podmínku se dvěma pestrobarevnými kolečky spustíte dvěma totožnými symboly (a mohou to být i symboly stop z fialové kostky či záblesků světla u žluté kostky). Stejně to bude i pro 3 či 4 symboly, ale o tom už v pravidlech zmínka není. S chybnou interpretací se můžete setkat v některých videonávodech. Přečtěte si proto pravidla pozorně, a to včetně příkladů.