Hrajeme.cz
Nové hry

Ve hře Yangtze budete obchodovat ve starověké Číně

Yangtze je rodinná obchodní hra, kterou Piatnik představil loni v Essenu, nyní vychází i u nás. Jejím autorem je známý tvůrce her Reiner Knizia. Zahrajete si ji ve 2–4 hráčích od 8 let. Hra vás zavede do období dynastie Čching a vy jako obchodníci budete u velké řeky investovat své peníze do zboží a obchodních zastoupení tak, abyste se na konci hry stali těmi nejbohatšími obchodníky a zvítězili.

Yangtze v Essenu 2016.

Základ hry je jednoduchý – nakupujete zboží, vytváříte z něj hodnotnější sady, a ty prodáváte za vyšší cenu. Ve svém tahu nejprve můžete prodat jednu sadu zboží, následně můžete jedno zboží koupit z aktuální nabídky na řece Jang-ce. Poté ze sáčku vytáhnete žeton nového zboží, abyste jím zaplnili volné místo.

Místo zboží ale můžete vytáhnout obchodní zastoupení nebo panovníka. O obchodní zastoupení ihned proběhne dražba. Snažíte se v průběhu hry získat co nejvíce různých zelených a hnědých obchodních zastoupení a zároveň vlastnit co nejvíce od jednotlivých druhů. Přinesou vám další zisky při závěrečném hodnocení. Oproti tomu panovníci odměřují konec hry. Jakmile přijde 12. panovník, hra končí. Vy jen prodáte zbývající sady zboží. Jednotlivý panovníci vám ale dávají různé úkoly. Musíte například zaplatit daně za obchodní stanice, zboží či jmění, které již máte.

K dispozici také máte speciální karty, které vám v průběhu hry dávají různé výhody. Můžete nakoupit místo jednoho zboží hned dvě, kdykoliv prodat jednu sadu zboží, získat zboží bez nutnosti placení či vám zvýší příjem.

Hra Yangtze tedy kombinuje vytváření kolekcí s dražbou. Pravidla nejsou složitá, takže je zvládnou i školáci, kteří již umí počítat, stačí základní počty. Obtížnější pro ale bude odhadnout cenu obchodních zastoupení v dražbě. Nejlepší je hra v plném počtu hráčů.

 

Yangtze v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář