Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Ve hře Zahradníci pěstujete krásné květiny

Milovníci květin mají další důvod k radosti, po pěstování pokojové flóry se mohou pustit i do zakládání květinovou záhonů na zahradě. Blackfire vydal hru Zahradníci, ve které se snažíte vypěstovat harmonickou květinovou zahradu. Kdo na konci hry získá nejvíce bodů prestiže, stane se Mistrem zahradníkem. Hra je určena pro 2–4 hráče od 12 let. V originálu nese hra název Gartenbau a vyšla v roce 2022.

Pěstování květin je tedy ústředním tématem hry. Nejprve musíte mít sazenice, ty musí vyrůst do rostlinek a nakonec, když vše dobře dopadne, rozkvetou jako krásné květiny. Zahradníci jsou rodinnou strategickou hrou, která přístupná pravidla, správné zahrání ale bude náročnější.

Obrázek: Herní materiál

Herní plán představuje květinový trh. Zároveň slouží jako květinový rondel pro volbu akcí. Budete se po něm pohybovat se svou figurkou v podobě kolečka. V této hře nenajdete žádné karty, ale kartonové destičky, které představují dílky sazenic, rostlin a květin.

Zvolená forma má svůj dobrý důvod. Destičky květin budete pokládat na dílky rostlin a ty zas na dílky sazenic. Důležité tedy ve hře bude, jak si uspořádáte sazenice na své zahrádce, abyste splnili podmínky pro vaše květiny, které chcete vypěstovat. Před začátkem hry obdrží každý hráč vlastní sadu pěti květin, nebo si je v pokročilé verzi postupně vyberete.

Obrázek: Herní materiál

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář