Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Ve hře Zákon ulice zvítězí ten, kdo ovládne město

TLAMA games se již zařadila mezi vydavatele, kteří pravidelně přináší nové hry v češtině. Mezi aktuálními novinkami najdete hru Zákon ulice, která je určena pro dva hráče od 10 let. Jedná se o karetní hru, ve které představujete bosse mocných zločineckých organizací. Soupeříte spolu o vliv a území. Kdo ovládne čtvrť Noir, otevře si dveře k nadvládě nad celým městem.

Hra zpravidla končí po čtvrtém kole sečtením vítězných bodů, které určí vítěze. V každém kole přitom provedete šest akcí. Vyložíte přesně 6 karet do společné řady a jednou si vezmete až 4 karty z této řady. Karty jsou velké a mají netradiční podlouhlý tvar. Může se ale také stát, že některý hráč získá všechny tři karty budov: přístav, policejní stanice a radnice. V takovém případě hra okamžitě končí jeho vítězstvím.

Obrázek: Herní materiál

Většina karet představuje nohsledy, obyvatele města z různých vrstev, které můžete ovlivnit. Mají různou barvu a hodnotu, která zároveň odpovídá jejich počtu (5 karet s hodnotou 5, 6 s hodnotou 6, atd.). Snažíte se jich získat více jednoho typu než soupeř, protože pak za ně dostanete na konci hry vítězné body ve výši jejich hodnoty. Dále jsou v balíčku zelené karty spojenců s hodnotou 2, 3 a 4 (vítězné body na konci hry) a karty podrazů, za něž na konci naopak body ztratíte (1, 2 a 3).

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář