Hrajeme.cz
Představení hryPro děti

Ubráníte Můj první Nedobytný hrad?

Můj první Nedobytný hrad je dětská kooperativní hra pro 1–4 hráče od 4 let. Její české vydání připravil Blackfire. Jedná se o hru ze série „Castle Panic“ od společnosti Fireside Games. V této hře budete bránit hrad před zástupy monster, která vyrazila ze svého doupěte. Společnými silami  musíte všechna monstra pochytat. Když se vám to podaří, zvítězíte. Pokud ale monstra prorazí hradby a zničí hrad, společně prohrajete.

Herní plán představuje cestu od doupěte ke hradu, jednotlivé části jsou označeny symboly. Samotné doupě přitom tvoří vnitřek krabice. Hrad a hradbu složíte z kartonu a položíte na místo na druhém konci plánu plánu. Monstra mají podobu pětibokých žetonů. Jsou vyrobeny ze silného kartonu, takže vydrží i méně šetrné dětské zacházení. Každý z hráčů obdrží jednu kartu hradu, zbývající karty tvoří dobírací balíček. Začíná nejmladší hráč.

Obrázek: Herní materiál

Karty hradu obsahují symboly, které odpovídají těm na herním plánu. Představují hrdiny. Symboly jsou ve třech barvách a zobrazují tři různé tvary (kolečko, trojúhelník a čtverec). Kromě toho se v balíčku nachází dvě speciální karty. Karta Hradby dokáže opravit hradby před hradem, které již rozbořila monstra. Karta Kopanec dokáže odstranit jedno libovolné monstrum  na herním plánu.

Obrázek: Hra začíná

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář