Hrajeme.cz
Nové hry

Vědomostní pexeso procvičí nejen paměť

Jednou novinek, která právě vychází, je vědomostní pexeso od Albi. Když se řekne pexeso, většinou očekáváme obrázkový arch, který nejprve musíme rozstříhat na kartičky, abychom si mohli zahrát. Toto nové pexeso dostanete v malé krychlové krabičce, která obsahuje 48 kartiček z pevného kartonu. Vybrat si můžete hned z několika různých témat.

Vědomostní pexeso vychází z klasického pexesa, má ale něco navíc. Nehledáte dva stejné obrázky, ale dvě informace, které k sobě patří. Dvě kartičky tvoří celek. Stačí, když je položíte vedle sebe, abyste například získali letopočet k historické události nebo hlavní město příslušné země. Díky vědomostnímu pexesu si můžete oživit znalosti hlavních měst Evropy či historie, připomenout si osobnosti 20. století, projít si památky a zajímavosti, znovu se pobavit u filmových hlášek nebo se rozpomenout na světová nej.

Kartičky jsou upraveny tak, že se dobře zvedají ze stolu a příjemně se s nimi hraje. I graficky hra velmi pěkně vypadá.

 

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Deset nejlepších her pod stromeček 2015 | Hrajeme.cz 25.11.2015 at 22:50

[…] Vědomostní pexeso – řada klasického pexesa s kartonovými kartičkami, krásným grafickým zpracováním a vzdělávacím prvkem (např. hledáte hlavní město a stát) […]

Připojte svůj komentář