Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Velká kniha strašlivých čar může zamotat hlavu i vám

Nabídku kooperativních her rozšířila Velká kniha strašlivých čar, která je určena pro 2–5 hráčů od 12 let. České vydání připravily REXhry. Hra je zasazena do fantasy světa plného čar, duchů a příšer. V roli čarodějnických učňů se utkáte s mocnými nestvůrami, které jste svou nerozvážností vypustili ze staré magické knihy. Společnými silami musíte znovu zapečetit strany grimoáru a přemoci vůdce monster. Zvítězíte jen tehdy, když se vám to včas podaří. V opačném případě všichni prohrajete.

Velka-kniha-straslivych-car-karty-grimoaruKaždý hráč představuje jednoho malého čaroděje, který má svou unikátní schopnost a který je zaměřen na jiný magický element. V průběhu hry si také pořizuje nové karty do svého balíčku tak, aby co nejlépe fungovaly. Zároveň hráči musí spolupracovat, aby dokázali zlomit kletby seslané nestvůrami. Především ale musí zavřít knihu a zdolat nestvůru na poslední straně. Mají na to šest kol.

Hra využívá principy vytváření balíčku. Na začátku máte jen čtyři základní kouzla, která vycházejí ze čtyř základních živlů. Karty živlů vám pomáhají ničit kletby, ale i získávat další karty živlů s vyšší hodnotou, kouzla či léčit šílenství.

Kooperativní hra Velká kniha strašlivých čar patří k těm náročnějším. Připravte se na to, že vám dá zabrat. A pokud se vám podaří uspět v lehké variantě, můžete se pustit i do těch těžších. Hra má díky nádherným ilustracím skvělou atmosféru, která vás vtáhne do hry a světa kouzel.

 

Ohodnoťte hru Velká kniha strašlivých čar v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář