Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Vikingové z Blood Rage mohou ovládnout vaše stoly

Blood Rage, jedna z nejočekávanějších novinek tohoto roku, je od poloviny listopadu k dispozici v českém vydání, které připravily REXhry. Je to velká hra pro 2–4 hráče s velkým počtem kvalitně zpracovaných figurek vikingů a různých mýtických bytostí. V této tematické hře totiž povedete svůj klan vikingských bojovníků v době, kdy nadchází Ragnarök, soumrak bohů a konec světa. Vaším cílem je získat co nejvíce slávy. Získáte ji především vítězstvím v bitvách, ale i pleněním krajů, plněním úkolů či udatnou smrtí v boji.

blood-rage-klanova-deska-ukazkaKaždý hráč má před sebou klanovou desku, na které si v průběhu hry zaznamenává vlastnosti a posílení klanu. Vůdce a loď mají zvláštní schopnost. Důležitá je stupnice zuřivosti, protože za většinu akcí je potřeba zaplatit právě zuřivostí. Ukazuje tedy, kolik akcí můžete udělat. Přehled všech akcí najdete na spodní straně desky, takže máte neustále dobrý přehled o tom, co můžete dělat.

Celá hra probíhá ve třech kolech, které představují tři věky, kdy Ragnarök pomalu požírá svět. Na začátku každého věku proběhne draft karet, které představují dary a přízeň severských bohů. Bojové karty přidávají sílu armádě v bitvě (červené), karty úkolů vám přinesou jako obměnu slávu, když je splníte (zelené) a karty posílení vylepšují různé vlastnosti klanu (černé). Draft probíhá tak, že si jednu kartu necháte a ostatní předáte dalšímu hráči. V každém věku tak získáte 6 karet.

blood-rage-velke-figurkyJádrem této hry jsou bitvy a souboje mezi válečníky jednotlivých klanů. V nich vítěz bere vše a poražení válečníci se odeberou do Valhaly. Ale i hrdinná smrt v boji vám přináší potřebné body slávy. O výsledku bitvy rozhoduje síla jednotek a bojových karet, ale i zvláštní schopnosti klanu, jednotky či karty. Můžete využívat jejich nepřeberné možnosti kombinací. Bitvy jsou svižné a rychle se vyhodnocují.

Během hry obsazujete různé kraje a regiony, snažíte se je ovládnout a plnit tak úkoly, které vám přinesou body. Rozvíjíte a posilujete také svůj klan, abyste ho připravili na nadcházející bitvy. Ragnarök postupně ničí další kraje, takže se zmenšuje prostor pro vaše nájezdy.

Celkově nejsou pravidla složitá. Náročnější je najít správný postup akcí v kombinaci s kartami, abyste uspěli při střetu s protivníky. Zkušenější hráči proto mají určitou výhodu před nováčky, kteří hru ještě neznají, respektive nemají přehled o možných efektech a výhodách různých karet. Hru ocení především náročnější hráči, kteří mají rádi výpravné konfliktní hry. Hra má úžasné zpracování, které potěší každého hráče. Detailní figurky hře dávají výbornou atmosféru. Připravte se také na to, že budete potřebovat velký stůl.

Související články:

 

Blood Rage v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář