Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Vítejte na Měsíci je nová flip and write hra s kampaní

Vítejte na Měsíci je nová zakreslovací hra z řady Welcome to (v češtině Vítejte). Tentokrát nebudete ovládat trh s nemovitostmi ani svět kasin, nic na Zemi, ale vypravíte se až na Měsíc. Hra je určena je pro 1–6 hráčů od 10 let. Čeká vás 8 scénářů, které dohromady tvoří ucelený příběh. S každým scénářem se také trochu proměňuje, takže se postupně vyvíjí. Můžete je ale hrát i samostatně.

 

 

Planeta Země je odsouzena k zániku. Vaším úkolem ve hře není nic menšího než záchrana lidstva, protože bojuje o holé přežití. Jedinou nadějí je dobýt Měsíc. Nečekejte ale žádnou kooperaci, budete soupeřit o to, kdo se navždy zapíše do historie.

Na rozdíl od hry Vítejte ve svém vysněném domově, ve které je tlustý blok na zakreslování, přináší Vítejte na Měsíci oboustranné listy, do nichž budete pomocí stíratelných fixů zapisovat. Dohromady jich je 24, čtyři na hráče, pro každý scénář jedna strana.

Základní pravidla hry jsou jednoduchá, trochu vám je mohou zkomplikovat novinky, které jsou postupně s novými scénáři přidávány do hry. Vzhledem k tomu, že jsou ale přidávány postupně, nebudou vám činit potíže jejich pochopení a začlenění do hry. Prvním krokem ve hře je otočení tří karet kosmu. Získáte tak tři kombinaci čísla a akce. Následně si jednu z nich vyberete. Všichni přitom hrají současně.

Vybrané číslo musíte zapsat do svého záznamového listu do části akce ze zvolené kombinace. V každé části přitom musíte zapisovat čísla ve vzestupném pořadí a nesmí se zde objevit stejné číslo. Pak můžete provést akci. Celkem jich je k dispozici šest, jejich efekty se v různých scénářích mohou lišit. Pokud nemůžete zapsat ani jedno ze tří čísel v nabídce, musíte si zaškrtnout pole chyba systému a neprovedete žádnou akci.

V posledním kroku můžete splnit úkol, pokud naplníte jeho požadavky. Do svého záznamového archu si vyznačíte získané body. Hra končí, když některý hráč splní všechny tři úkoly nebo když vyškrtá všechna pole chyba systému nebo když zaplní všechna pole v záznamové oblasti svého listu.

O vítězi rozhodnou získané body za splněné úkoly, za jednotlivé bodovací oblasti (např. voda, rostliny), naopak je ztratíte za chyby systému. V kampaňové hře obdržíte určitý počet hvězd podle svého výsledku v daném scénáři.

Hra má i svůj sólový mód, v němž využijete speciální balíček karet. Vaším hlavním soupeřem bude soukromá agentura ASTRA.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář