Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Vstupte do Klubu detektivů

Klub detektivů je rodinná párty, kterou právě vydalo Albi. Je určena pro 4–8 hráčů od 8 let. A má jednoduchá pravidla, takže se hodí přesně pro ty situace, kdy se setká více lidí s různou herní zkušeností. Je to deduktivní hra, ale procvičíte i svou výřečnost a fantazii. Je vidět, že se tato hra inspirovala u Dixitu.

Dostanete ji ve větší plechové krabici, ve které najdete velké, krásně ilustrované karty důkazů. Jsou plné fantazie, podobně jako v Dixitu. Vaším úkolem je ukázat, že dokážete správně vyhodnotit získané informace a zjistit, kdo nemluví pravdu. Ten nejlepší se stane členem prestižního klubu detektivů.

Postupně se střídáte v roli informátora. Hra končí, když si každý zahraje tuto roli. Jeho úkolem je vybrat tajné slovo, napsat ho do připravených poznámkových bloků, kromě jednoho, a náhodně je rozdat mezi ostatní hráče. Jeden z hráčů tedy tajné slovo nezná, představuje spiklence. Ostatní jsou detektivy. Hráči ale přesně neví, kdo je kdo, kromě informátora.

Každý hráč obdrží 6 karet stop. Všichni postupně po jedné vyloží celkem dvě karty, které vystihují slovo zvolené informátorem. Spiklenci přitom pomáhají jen karty vyložených ostatními hráči. Karty je potřeba dobře vybírat, protože nakonec musí každý hráč vysvětlí, proč si vybral zahrané karty.

Nakonec se pomocí lupy hlasuje o tom, kdo je spiklenec, a podle výsledku se rozdělí body. Každý detektiv, který položil svou lupu před spiklence, dostane 3 body. Pokud před spiklencem leží nanejvýš jedna lupa, získá 5 bodů a informátor 4 body, pokud jich je více, nezískají nic. Informátor se proto musí snažit vybírat karty tak, aby spiklenci co nejlépe napověděl.

Hra má jednoduchá, dobře strukturovaná pravidla, takže se s nimi rychle seznámíte a během pár minut můžete začít hrát. Karet důkazů je ve hře 168, je jich tedy dostatek i pro opakované hraní a pro hru ve větším počtu hráčů.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář