Hrajeme.cz
Chystá seO hrách a hraní

Co Albi chystá 1: Máme se na co těšit – bude Etherfields, Bossin’ Space či Sejmi jednorožce

V dnešním streamu Albi oznámilo záplavu chystaných novinek. Většina bude letos, některé během příštího roku. A není to ještě vše, co bude během dnešního vysílání odhaleno. Zde je stream na YouTube, kde uvidíte ohlášení dalších her i představení novinek v živém vysílání.

Nej ohlášením je kampaňová hra Etherfields s výrazným příběhem, které bychom se mohli dočkat na dalším Albi Game Day příští rok.


GLOOMHAVEN: ZAPOMENUTÉ KRUHY (1–4 hráči; 120+ minut; 14+ let)

Rozšíření ke strategické hře Gloomhaven přinášející 20 nových scénářů navazujících na vyvrcholení příběhu základní hry, novou hratelnou postavu, nové typy nepřátel a bossů, nové předměty a události. Zapomenuté kruhy vyjdou v létě 2020 za DMOC 1099 Kč.


TAINTED GRAIL: PÁD AVALONU (1–4 hráči; 120+ minut; 14+ let)

Tainted Grail je příběhově bohatá kooperativní hra o přežívání a průzkumu, zasazená do světa temné fantasy, ve kterém se mísí artušovské legendy a keltský folklór. Hráči hrají spolu proti hře, střetávají se s protivníky, navštěvují různé lokace, získávají a spotřebovávají suroviny, vylepšují vlastní dovednosti a prožívají příběh, jakému není ve světě deskových her rovno. Hra měla původně vyjít na Albi Game Day, kvůli zdržení ve výrobě v důsledku pandemie koronaviru je nyní vydání plánováno na přelom července a srpna 2020 za DMOC 2699 Kč.


TROSEČNÍCI (3–12 hráčů; 20+ minut; 10+ let)

Trosečníci je párty hra, ve které spolupracujete až do té chvíle, kdy se vám spolupracovat nehodí. Ocitáte se v roli trosečníků na pustém ostrově, kteří se zoufale snaží zachránit, než přijde bouře, která celý ostrov smete. Abyste ale dokázali odplout, musíte postavit dostatečně velký vor a také zajistit dostatek jídla a vody. A když některá ze surovin dojde, někdo musí z kola ven. Nebo ne? Trosečníci vychází v červenci 2020 za DMOC 599 Kč.


KLUB DETEKTIVŮ (4–8 hráčů; 45+ minut; 8+ let)

Klub detektivů je krásně ilustrovaná rodinná hra, ve které uplatníte své deduktivní dovednosti. Cílem je totiž odhalit hráče, který na rozdíl od ostatních neobdržel od informátora kódové slovo, ale snaží se to zakrýt vykládáním správných karet. Klub detektivů vychází v červenci 2020 za DMOC 799 Kč.


TACO, KOČKA, KOZA, SÝR, PIZZA (2–8 hráčů; 10+ minut; 8+ let)

Bláznivá postřehová karetní hra, ve které se nesmíte nechat ukolébat nekonečnou mantrou taco, kočka, koza, sýr, pizza – jakmile totiž dojde ke shodě, musíte zareagovat! A co teprve, když dojde na narvala nebo gorilu? Taco, kočka, koza, sýr, pizza vychází v červenci 2020 za DMOC 299 Kč. Demo si hráči můžou vyzkoušet zdarma už teď.


DIVOČINA (2–4 hráči; 30+ minut; 8+ let)

V původní české karetní hře Divočina se stanete šamanem v kraji, kde příroda bují a zvířectvo se prohání, kam oko dohlédne. Vaším úkolem bude zajistit pro svůj kmen dostatek síly a hojnosti tím, že přilákáte co nejvíce z podivných tvorů, kteří okolní krajinu obývají. Divočina v září 2020 za DMOC 349 Kč.


SEJMI JEDNOROŽCE! (3–6 hráčů; 40+ minut; 10+ let)

Karetní hra, ve které se snažíte ulovit co nejvíc záludných jednorožců – a zároveň naházet ostatním lovcům co nejvíc klacků pod nohy. Hráči se pokouší za pomoci pastí ulovit takové jednorožce, kteří jim pomohou k co největšímu bodovému zisku, aby uspěli, musí ale nastražit léčky na ostatní protihráče. Nebo použít staré dobré blafování. Sejmi jednorožce, v originálu Kill The Unicorns, vychází na podzim 2020 za DMOC 599 Kč.


BALÍKÁŘI (1–4 hráčů; 30+ minut; 10+ let)

Balíkáři je rodinná flip & write, pick up & delivery hra na téma kurýrních služeb. Hráči plánují kurýrní trasy, rozváží a sbírají balíky a zároveň zajišťují třídění v centrálním depu. Ač je hra kompetitivní, hráči jsou motivováni k pomoci ostatním a zároveň musí na jejich pomoc spoléhat. Balíkáři vychází v říjnu 2020 za DMOC 499 Kč.


SIEGESTORM: MRAZIVÍ OBŘI (2 hráči; 30+ minut; 12+ let)

Rozšíření pro karetní hru Siegestorm, které přináší novou hratelnou frakci Mrazivých obrů. K dispozici by mělo být na podzim 2020 za DMOC 249 Kč.


MODRÁ KRÁVA (2–6 hráčů; 30+ minut; 8+ let)

Postřehová párty hra, ve které nic není jisté a slova nereflektují skutečnost. V zásadě je to jednoduché – stačí otočit kartu a říct, co na kartě je. Je tam modrá kráva? Ale co když modrá je ve skutečnosti zelená a kráva je ve skutečnosti pes? Ve hře Modrá kráva budete určovat nová pravidla, co je co – a zároveň se jimi budete muset řídit! Modrá kráva vychází v září 2020 za DMOC 499 Kč.


MARCO POLO II (2–4 hráči; 90+ minut; 12+ let)

Druhý díl oceňované strategické hry Marco Polo, která se stala před několika lety polskou hrou roku. Tentokrát budeme následovat slavného cestovatele Marca Pola na jeho cestě zpět do Evropy ve službách chána. Marco Polo II vychází v září za DMOC 1399 Kč.


BOSSIN‘ SPACE (1–4 hráči; 45+ minut; 10+ let)

Bossin’ Space je původní česká kooperativní hra, ve které společně jeden až pět hráčů pilotuje jedinou vesmírnou loď a snaží se přežít tváří v tvář nájezdům početných vesmírných vetřelců a jejich děsivého velitele – vesmírného bosse! Bossin‘ Space vyjde v říjnu 2020 za DMOC 599 Kč.


FROSTHAVEN (1–4 hráči; 120+ minut; 14+ let)

Následovník nejlepší hry světa Gloomhavenu. Nejúspěšnější desková hra všech dob na serveru Kickstarter, kde vybrala více než 300 milionů korun. V češtině vychází ve druhé polovině roku 2021 za DMOC 3499 Kč.


ETHERFIELDS (1–4 hráči; 120+ minut; 14+ let)

Etherfields je epická desková hra, ve které se ocitnete v říši snů. Budete muset spolupracovat, získávat nové karty, střetávat se s protivníky, řešit rébusy a najít svoji cestu podivuhodným světem plným nečekaných událostí. Etherfileds by se uvedení na trh mělo dočkat na Albi Game Day 2021. Odhadovaná DMOC je 2999 Kč.


Zde pokračuje souhrn novinek druhou částí.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář