Hrajeme.cz
Nové hry

Vstupte do Klubu ztroskotanců

Pravý viktoriánský gentleman byl svázán společenskými konvencemi natolik, že se z jeho života vytratilo jakékoliv vzrušení, prostě nuda. Proto jste založili tajné bratrstvo mladých gentlemanů, kteří mezi sebou soutěží, kdo nejrychleji přijde o svůj majetek, kdo ve volbách ztratí nejvíce hlasů a kdo rozhněvá nejvíc vlivných osob. Konečně pořádná zábava! Ale nenechte se mýlit, může to být pěkná fuška. Vyzkoušet to můžete v nejnovější hře Vládi Suchého Klub ztroskotanců, kterou ve spolupráci s CGE vydal MindOK. Zahrajete si ji ve 2–5 hráčích. Určena je především náročnějším hráčům, kteří mají rádi kombinační strategické hry.

Klub-ztroskotancu-boxKlub ztroskotanců obrací naruby zavedený postup většiny her, které vás vedou k tomu, abyste byli nejbohatší, nejvlivnější, nejrychlejší. Navazuje tím na hru Dědictví, ve které hráči mají prokázat, že si umějí užívat života, aby získali dědictví po zámožném dědečkovi. Klub ztroskotanců obsahuje tři moduly, které můžete libovolně kombinovat. Standardně využijete dva. Každý modul představuje jednu „soutěž“, ve které se snažíte „zkrachovat“ dříve než ostatní. V majetkové soutěži se musíte zbavit movitých i nemovitých statků, ve volební soutěži chcete prohrát volby a ve společenské soutěži se máte stát co nejméně oblíbenými u vlivných osob.

Hra končí, pokud na konci kola některý z hráčů dosáhne nulového nebo záporného skóre v některé soutěži. Nejpozději ale skončí po pátém kole. O výsledku rozhodne součet skóre ve všech soutěžích. Zvítězí ten, jehož skóre je nejnižší. Vaším cílem vždy je zkrachovat ve všech oblastech, jak jen to je možné. Musíte proto postupovat vyváženě ve všech oblastech.

Klub-ztroskotancu-ukazka-hry
Ukázka hry se všemi třemi moduly.

Před začátkem hry se tedy musíte domluvit, s jakými moduly budete hrát, a podle toho připravit herní plán, karty a další herní komponenty. Tato hra je bohatě vybavena. Během každého kola hráči střídavě umisťují své poslíčky na herní plán (mají podobu krásných klobouků). Někdy získají kartu, jindy dojde rovnou ke snížení skóre v některé ze soutěží. Výběr se postupně zmenšuje, vyplatí se proto začínat. Následuje provádění akcí, ve které uplatníte získané karty.

Zajímavostí této hry je, že ji můžete zkombinovat s hrou Dědictví. Ta nahradíte modul majetkové soutěže. Všechna nastavení a postup najdete na konci pravidel. Díky obdobnému tématu do sebe obě hry pěkně zapadají a hra je ještě variabilnější.

Připravte se na do detailu propracovanou kombinační hru, která poskytuje hráčům řadu možností. Svá rozhodnutí ve hře proto musíte přizpůsobit aktuální nabídce a volbám ostatních hráčů. Každá partie proto bude jiná.

Klub ztroskotanců a Dědictví k katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář