Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Vydejte se na Dobrodružné výpravy do Lhasy, Oklahomy a Vinlandu

V únoru dorazila série příběhových her, která se jmenuje Dobrodružné výpravy. České vydání připravilo Albi. K dispozici jsou tři – LhasaOklahoma a Vinland. Každá vás zavede do jiného prostředí s jiným příběhem. Každá hra je určena pro 1–6 hráčů od 10 let. Zajímavostí je, že si každou hru budete moci zahrát několikrát, přestože se je jedná o příběhovou karetní hru. Je to díky tomu, že mají pět různých konců.

Dobrodružné výpravy jsou interaktivní karetní hrou založenou na postupném procházení balíčku. K dispozici jich máte rovných 70. Každá hra se inspirovala skutečnými historickými událostmi. Dozvíte se tak něco nového a zajímavého, o čem jste možná ani nevěděli nebo jen něco tušili. Součástí každé krabičky je i letáček s historickými informacemi o pozadí příběhu.

Do hry vstoupíte rovnýma nohama, nemusíte studovat žádná pravidla. Jednoduše si vezmete první kartu, a ta vás do celé hry uvede, stačí se řídit jejími instrukcemi a pokyny na dalších kartách, které budete postupně odkrývat. Přitom se před vámi budou objevovat různé možnosti, mezi kterými budete volit. Text a ilustrace na kartách vás uvedou do situace a ukáže vám možnosti pro vaše rozhodnutí.

Karty toho ale skrývají daleko více. Získáte například různé předměty, budete objevovat nová místa. Je na vás, hráčích, abyste se domluvili a společně si zvolili další směřování příběhu.

První příběh Lhasa vás povede ve stopách spisovatelky Alexandry David-Néelové do Tibetu začátku 20. století, která jako první Evropanka došla do zakázaného města. Ve druhém příběhu nazvaném Oklahoma se vydáte na Divoký západ. Inspiroval se příběhem jednoho z prvních amerických maršálů afroamerického původu. Třetí příběh Vinland vás zavede do časů vikingů.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář