Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Absolvujte vysoké učení Via Magica

MindOK připravil české vydání rodinné hry Via Magica od Paola Moriho. Určena je pro 2–6 hráčů od 7 let. Představujete v ní studenty, které čeká závěrečná zkouška z krystalizace. Jedná se o přepracovanou verzi starší hry Rise of Augustus. Využívá princip binga, nezaškrtáváte ale křížky, umisťujete krystaly na karty a otvíráte portály.

 

 

V každém tahu vytáhnete ze sáčku jednoho raráška, všichni hráči pak mohou umístit krystal na odpovídající políčko na jednom ze svých portálů. Když jsou obsazena všechna políčka na portálu, otevře se a vy můžete čerpat jeho moc. Díky nim můžete získat více vítězných bodů. Hra končí, když některý hráč otevře sedmý portál. Zvítězí ten, kdo získal nejvíce vítězných bodů ze svých otevřených portálů a z ocenění.

Na začátku hry každý dostane tři karty portálů. Nový si doberete z nabídky, když některý uzavřete. K dispozici máte jen šest krystalů, musíte si dobře rozmyslet, které rarášky na svých kartách zkrystalizujete. Rarášků je v pytlíku různý počet, nejvíce vzduchu (6), nejméně stínu (1). Ocenění získáte za uzavřené portály určité barvy nebo za určitý počet portálů.

Via Magica je svižná hra s jednoduchými pravidly, s níž se rychle seznámíte. Zahrajete si ji do 30 minut. Dobře si ji zahrajete s dětmi v rodině nebo s příležitostnými hráči. Všichni hrají současně, takže se na nikoho nečeká. Graficky jsou karty krásně zpracované, jsou přehledné a příjemně se s nimi hraje.

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář