Hrajeme.cz
Představení hryPro děti

Vlak duchů je nová verze hry Jízdenky, prosím!, která je určena pro děti

Letošní rok přinesl hned několik nových variant úspěšné rodinné hry Jízdenky, prosím! Všechny se vyznačují příjemnou hratelností a kvalitním provedením, jak je u her od Days of Wonder obvyklé. Je tu nová varianta určená pro děti s názvem Vlak duchů. Určena je pro 2–4 hráče od 6 let. Zavede vás do pohádkově-hororového světa, jehož nejrůznější místa budete propojovat, například Děsivý cirkus a Osamělou stodolu, nebo Opuštěnou školu a Hřbitov.

 

Pokud jste již hru Jízdenky, prosím! hráli, seznámíte se s pravidly velmi rychle. Platí to ale i v případě, že jste ji nehráli. Oproti rodinné hře jsou pravidla o něco jednodušší. Ve hře sbíráte karty slavnostních povozů a propojujete s jejich pomocí trasy na mapě města. Jsou to jediné akce, které provádíte. Ve hře zvítězí ten, kdo jako první splní 6 karet jízdenek s úkoly na propojení míst.

Herní materiál.

Po splnění zadání jízdenky, kartu položíte před sebe, a pak si můžete dobrat novou kartu z vrchu balíčku jízdenek. Pokud víte, že jízdenku nesplníte, můžete místo svého tahu obě své jízdenky odhodit a dobrat si nové dvě. Místo jízdenky můžete získat kolednický bonus, když propojíte lokaci z temného lesa s lokací v oblasti pobřeží. Za propojení určitých míst také můžete získat radniční bonus – doberte si dvě karty povozů navíc.

Hra končí hned, jakmile někdo splní svou šestou jízdenku. Skončí také, když některý z hráčů umístí na herní plán poslední strašidelný vůz. Zvítězí ten, kdo má nejvíce splněných jízdenek.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář