Hrajeme.cz
Nové hry

Vyšla malá karetní hra ze světa Hry o trůny

Řady her vytvořených na téma ságy Hry o trůny rozšířila také menší krabička s hrou od Rainera Knizii. Má jméno Hra o trůny: Intriky Západozemí a české vydání připravil Blackfire. Je to rychlá karetní hra pro 2–6 hráčů od 8 let, ale v pohodě ji zvládnou i šestileté děti. Jednu partii si zahrajete do 30 minut. Je to jednoduchá hra, která se hodí pro rodinné hraní.

Tato hra obsahuje 36 čtvercových karet postav rozdělených do čtyř velkých rodů Sedmi království. Hráči si je na začátku hry rozdělí. Pak je ve svém tahu vykládají z ruky tak, že budují pyramidu. Cílem je vyložit co nejvíce karet postav, protože každá karta, která jim zůstane na konci kola v ruce, znamená postih. Kdo má na konci hry nejméně postihů, zvítězí. Hraje se přitom tolik kol, kolik je hráčů.

Hra-o-truny-Intriky-Zapadozemi-pyramida

Pyramida z karet se při hře staví jednoduše. Nová řada vznikne tak, že vyložíte novou kartu nad dvě karty postav na stole. Podmínkou je, aby měla stejnou barvu jako jedna z již vyložených karet pod ní. První řada, základna pyramidy, přitom může obsahovat maximálně 8 karet. Na první pohled je to triviální, při druhém zjistíte, že se dá taktizovat a že musíte využívat tahů soupeřů. A pokud chcete uspět, musíte si připravit podmínky pro to, abyste ve hře vydrželi co nejdéle a získali kartu Železného trůnu. Ta přináší bonusové body, které vás zbaví jednoho nebo více postihů. Důležité totiž je, že aktivní hráč, který nemůže vyložit žádnou kartu, vypadává ze hry a za všechny karty, které mu zbudou, obdrží postih.

Hra o trůny: Intriky Západozemí není originální hrou. Jedná se o tematické přepracování hry Tučňáci z roku 2007 do karetní podoby. Na kartách jsou fotografie postav, které budete dobře znát ze seriálového zpracování.

Herní materiál.Sedm karet Železného trůnu.Ukázka karet postav ve čtyř barvách podle rodů.

Hra o trůny: Intriky Západozemí v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář