Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Vystopujte Mazaného lišáka

Další novinkou tohoto týdne je slovní hra Mazaný lišák, kterou v češtině vydalo Albi. Tato kooperativní hra je určena pro 3–6 hráčů od 12 let. Vaším společným úkolem je přijít na tajné klíčové slovo. Jeden z hráčů představuje lišáka, který tajné slovo zná, a pomocí nápověd pomáhá ostatním hráčům v hledání.

Ve hře je na 300 klíčových slov. Karty s nimi jsou seřazeny ve vzestupné obtížnosti. První jsou lehká, abyste se s hrou mohli dobře seznámit. Čeká vás tedy dost trofejí, které můžete získat. Karty jsou uloženy v krabičce, aby nebylo vidět klíčové slovo, ale jen první nápověda, kterou lišák hráčům prozradí. Ti pak mají 90 sekund na poradu a zapsání stop. Například ke klíčovému slovu „tygr“ s nápovědou „zvíře“ může být stopa „savec“, „kožešina“, „váží více než 50 kg“. Lišák stopy posoudí a přiřadí k nim tolik žetonů, kolik stop směřuje ke klíčovému slovu. Od druhého kola můžete místo stopy zkusit klíčové slovo uhodnout, napíšete ho na kartu trofeje.

V této hře všichni vyhrají, nebo prohrají. Prohrajete tehdy, když na kartu stopy napíšete klíčové slovo nebo když vyčerpáte všechny tři karty trofejí, které máte k dispozici. Neuspějete ani v případě, že neodhalíte klíčové slovo ani po sedmém kole.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář