Hrajeme.cz
Chystá seVideo

Co přinese Mozkovna od Albi v roce 2021

Hry, jako jsou Detektivka do kapsy, Myriorama či Únikovky, ale i knížky, například Exit: Úniková kniha či Kvízy spojuje to, že patří do edice Mozkovna, kterou vydává Albi. Najdete v ní hry rozvíjející logické myšlení, paměť, dedukci. Jedná se o menší hry, které potěší malé i velké hráči, kteří mají rádi hádanky, šifry a logické úkoly.

Tento týden Albi v rámci Albi update oznámilo další připravované přírůstky do Mozkovny, na které se můžeme těšit.


Detektivka do kapsy: Tikající bomba

– pro 1–6 hráčů od 14 let

Jedná se o třetí díl série Detektivka do kapsy. V této detektivní hře získáváte stopy a snažíte se vyřešit případ. Je to samostatná kooperativní hra, ale pokud jste hráli první a druhý díl, budete moci využít některé informace. Dokážete zachránit město před výbuchem nálože ukryté v opuštěné chemičce?

Vydání se připravuje na začátek března.


Catan: Kniha hádanek

– pro 1 a více luštitelů

V knize najdete úlohy zaměřené na logiku a luštění rébusů, které tematicky vycházejí ze hry Catan. Na 222 stranách vás čeká na 100 různých úloh a hádanek.

Vydání se plánuje na 20. března.


Triolet

– hra s čísly pro 2–4 hráče od 8 let

Je to nová edice hry, která připomíná Scrabble, ale hraje se s čísly. Dílky s čísly umisťujete na herní plán a snažíte se získávat součty dávající hodnotu 15. Navíc získáváte bonusy za překrytí určitých políček. Hra má vyjít 19. dubna.


Myriorama: Nekonečná odysea

– kooperativní hra pro 2 a více hráčů od 8 let

Vyprávěcí hra založená na kartách, které střídavě vykládáte na stůl, takže vytvoří jeden obraz. S každou vyloženou kartou posouváte příběh. Nový díl je založený na řecké báje. Těšit se můžete na krásně ilustrované karty. Hra by měla vyjít 1. dubna.


Prolom kód

– pro 2–4 hráče od 10 let

Prolom kód je matematickou deduktivní hrou. Hráči se ve hře snaží uhodnout číselnou kombinaci dříve než spoluhráč či spoluhráči. Pomáhají vám k tomu otázky, které pokládáte spoluhráči. Vybíráte přitom z nabídky karet s otázkami. Odpovědi si zaznamenáváte do archu. Hra by měla vyjít v květnu.


Únikovky

– kooperativní úniková hra pro 1 a více hráčů od 12 let

Albi na březen připravuje hned několik Únikovek. Jsou to malé hry, ve kterých postupně procházíte knížky rébusů. Těšit se můžeme na různá témata: Poslední loupež, Noc v knihovně, Útěk z Alcatrazu. Chystá se také Únikovka Junior: Ztraceni v džungli pro děti od 9 let. Vyjít by měly 24. března.


Albi update 10. února 2021 (délka videa: 1:11:30 hod.):


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář