Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Vyzkoušejte Escape Room, únikovou hru u vás doma

Escape Room: Úniková hra je hra od společnosti Identity Games, kterou v češtině vydal Blackfire. Zahrajete si ji ve 3–5 hráčích od 16 let (zvládnou ji s pomocí starších ale i děti od 12 let). Jedná se o kooperativní hru, ve které je vaším úkolem během 60 minut najít správné kódy a uniknout. Kódy získáváte vyřešením hádanek a rébusů. Připravte se tedy na to, že budete muset zapojit veškerý svůj důvtip, logické myšlení, ale i tvořivost a dobře komunikovat s ostatními. Zažijete nefalšovanou únikovou hru z pohodlí domova.

V objemnější krabici objevíte celkem čtyři balíčky ze scénáři: 1. Útěk z vězení, 2. Virus, 3. Jaderná hrozba, 4. Chrám Aztéků. Scénáře mají vzestupnou obtížnost. Doporučuji začít „klasickým“ útěkem z vězení. Váhově nejtěžší součástí hry je elektronický Chrono dekodér. Ten vám bude jednak odpočítávat čas, jednak do něj budete zadávat získané kódy v podobě klíčů. Každý scénář se skládá ze tří částí, v každé pak musíte najít správnou kombinaci čtyř klíčů.

 

Útěk z vězení: Jednoho večera během uzamčení na celách jsi pověděl ostatním vše, co ses dozvěděl. Společně jste obrátili celu vzhůru nohama a podařilo se vám najít zalepené obálky ukryté na záchodě. Informace v nich by mohl být začátek vašeho útěku z vězení. Stráže se ze své obchůzky dostanou k vaší cele přesně za hodinu. Mohla byt to být jedna z těch životních příležitostí?

Hra má také svou internetovou stránku, na které najdete odpovědi na nejčastější dotazy ke hře, pravidla hry a jednotlivé scénáře. Můžete si odtud také stáhnout aplikaci do vašeho chytrého telefonu, která vám zpřístupní i tematickou hudbu ke každému scénáři a například sdílení vítězné fotografie týmu po úspěšném úniku.

Pravidla zahrnují několik stránek, další instrukce pak získáte v balíčku zvoleného scénáře. Hned tak můžete začít hrát (pouze musíte zprovoznit Chrono dekodér, potřebujete 3 baterie typu AA, nejsou součástí balení). Hra je kvalitně zpracovaná.

 

Související odkazy:

Escape Room: Úniková hra v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář