Hrajeme.cz
Nové hryPro dětiPro rodinné hraníVideoVideopředstavení

Vyzkoušejte ledovou školu talentů IceCool

MindOK přinesl další z originálních novinek. Vydal cvrnkací hru IceCool: Ledová škola s krásnými tučňáky, kteří s vaší pomocí běhají po škole. Hra je určena pro 2–4 hráče od 6 let. Krabice skrývá pět krabic, z nichž složíte herní plán, jednotlivé místnosti školy. S pravidly se seznámíte během pár minut, takže hned můžete začít hrát.

IceCool se hraje na několik kol. V každém jeden z hráčů představuje školníka, který má ve škole dozor. Jeho úkolem je pochytat ostatní hráče-rošťáky tučňáky. Ty se zas pokoušejí sesbírat rybky umístěné na dveřích. Za to získávají body. Hra končí, když se všichni vystřídají v roli školníka. Zvítězí hráč, který v součtu získá nejvíce rybek.

 

Tučňáci se po herním plánu pohybují tak, že je cvrnkáte. Použít můžete několik cvrnkacích technik, které umožní poslat svého tučňáka rovně či obloučkem za roh, nebo dokonce umí i skákat. To se vám může hodit při přeskakování zdi. Chce to jen trochu cviku. Tučňáci jsou pro cvrnkání speciálně upraveni, takže umí různé kejkle a užijete si s nimi spoustu legrace. Děti přitom procvičují jemnou motoriku.

Hra IceCool je v Německu nominována na dětskou hru roku (Kinderspiel des Jahres). Zda uspěla, to se dozvíme 19. června.

 

Ukázka hry (délka videa: 0:42 min.):

Sovisející články:

IceCool v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář