Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraníVideoVideopředstavení

Vyzkoušejte původní českou hru Empatia, která je plná fantazie

Máte rádi hry plné fantazie, hry, které podporují obrazotvornost a zároveň vám umožňují více poznat své spoluhráče? Pak byste měli vyzkoušet novinku Empatia, kterou vydalo Albi. Je to původní česká hra pro 2–7 hráčů od 10 let, která má krásné velké karty s originálními ilustracemi. Každá představuje jedinečný obraz na motivy přírody, ročních období, mystiky a starobylých příběhů. Hra je založena na vzájemném odhadu spoluhráčů a znalosti povahy druhých lidí a je velmi blízká hře Dixit.

V základní verzi hry Empatie hrajete tak, že každý sbírá za správné odhady druhých body a ve hře zvítězí ten, kdo má na konci nejvíce bodů. Hra také obsahuje druhou variantu, která je kooperativní. V ní musíte spolupracovat. Cílem je, abyste společně získali co nejvíce bodů. Můžete si tedy vybrat variantu, která vám bude více vyhovovat.

V základní hře budete potřebovat všech 68 obrázkových karet a každý hráč obdrží sadu tipovacích karet ve své barvě. Z šesti karet, které hráči obdrží vybírají jednu, která se bude nejvíce líbit aktuálně zvolenému hráči. Ten je pak bez dívání zamíchá a vyloží do řady. Tajně si dvě vybere. Ostatní si pak tipují, které to jsou. Použijí k tomu tipovací karty. Správné tipy jsou oceněny body, hodnotí se i pořadí a bonusový bod dostanou hráči, kteří karty vybrali. Hra končí kolem, ve kterém některý z hráčů dosáhl 30 bodů.

V kooperativní variantě získáváte body společně. Tentokrát na stůl vyložíte celkem 12 obrázkových karet a připravíte si dvanáct tipovacích karet. Jeden z hráčů vymyslí „heslo“, dvouslovný výraz, který odkazuje na tři vyložené obrázky (například „Cesta na sever, Dovolená snů“). Pomocí tipovacích karet je tajně určí a zvolí také jejich pořadí. Ostatní hráči se společně snaží tyto obrázky odhalit. Označí je pomocí barevných drahokamů. Ohodnotíte úspěšnost a další hráč v pořadí vymyslí heslo. Takto odehrajete deset kol. Bodový výsledek pak můžete porovnat s vyhodnocením v pravidlech.

Empatia je jednoduchá párty hra pro kohokoliv, kterou zvládnete do 30 minut. Má krásné velké karty s původními ilustracemi od výtvarnice Marie Brožové. Tipování a vyhodnocení má jednoduše vyřešené pomocí karet. S pravidly se seznámíte během pár minut, takže s novými hráči můžete hned začít hrát. Dobře si tedy zahrajete v rodině, s přáteli i s příležitostnými hráči. Ve hře jde především o vzájemné poznávání, společnou zábavu a zážitek. Vítězí v ní proto vždy všichni. Hra spíše sedne skupině hráčů, která se zná. Případně můžete využít jako hru pro seznámení lidí, kteří se neznají. Pak by se měl každý před začátkem hry stručně představit.

Představení hry (délka videa: 1:10 min., Albi):

 

Související články:

Emapatia v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář