Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hryVideopředstavení

Vyzkoušejte Samurajské kostky, originální malou párty hru

Po řadě velkých deskovek můžete sáhnout také po malé hře, kterou k nám přináší Hras v česko-anglickém vydání. Jmenuje se Tatamokatsu: Samurajské kostky a jedná se o rychlou párty hru pro 2–5 hráčů od 8 let. Jednu partii zvládnete do 15 minut.

Ve hře házíte třemi speciálními kostkami a vlastní prsty používáte jako své „životy“. Kdo zůstane jako poslední ve hře s alespoň jedním prstem, zvítězí a stává se samurajem. O tom, kdo přijde o prst, rozhodují kostky a hráči. Čím méně vám zbývá prstů, tím větší šikovnost musíte projevit při hodu kostkami.

Hráči se střídají v hodu třemi kostkami. Součet jejich hodnot rozhoduje o tom, co se stane. Všichni proto musí rychle sčítat a reagovat. Pokud je hodnota menší než 10, je to jednoduché: kdo házel kostkami, přijde o prst (vybere si, který ohne tak, aby ho nemohl používat). V případě, že je hodnota větší než 17, vybere jiného hráče a určí prst, o který přijde. Vtip je také v tom, že jedna strana ukazuje současně hodnoty deset a jedna. O hodnotě rozhoduje ten, kdo házel kostkami.

Ukázka hry Tatamokatsu.

Jsou tu ale i další „figury“. Je-li součet přesně 10 nebo 17, o efektu rozhoduje hráč, který jako první vysloví „Tatamokatsu“. Pak určí, zda všichni ostatní přijdou o prst, nebo si jeden svůj prst „vyléčí“. Stejné hodnoty na třech kostkách představují „katanu“. Kdo jako poslední bouchne hranou ruky o stůl, přijde o prst. Když padne speciální symbol T, snažíte se kostku co nejrychleji uchopit, abyste mohli zahrát „Tatamokatsu“. Může vás ale také vrátit do hry, pokud jste již o všechny prsty přišli.

Malou krabičku si vezmete kamkoliv, dobře si zahrajete doma, ve vlaku i v hospodě. Je to rychlá a živá hra, při které jsou všichni neustále vtaženi do hry. Můžete u ní uplatnit svůj postřeh, hbitost a rychlost.

Videopředstavení hry Tatamokatsu (délka videa: 2:24 min.):


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář