Hrajeme.cz
Nové hryPřečtěte siPro náročnéPro rodinné hraní

Vyzkoušejte, zda obstojíte v míchání Výbušných lektvarů

Jednou z novinek, kterou si již můžete vyzkoušet, jsou Výbušné lektvary. Je to hra o míchání lektvarů a srážení kuliček pro 2 až 4 studenty čarodějnictví od 8 let, jak se praví v podtitulu hry. České vydání připravil Blackfire. Svou premiéru měla loni v Essenu, kde již zaujala řadu hráčů. Mimo jiné to bylo zásobníkem na různobarevné kuličky. Pravidla jsou jednoduchá, takže si Výbušné lektvary zahrajete i s dětmi v rodinném kruhu či příležitostnými hráči, ale zaujme i ty náročnější.

Vybusne-lektvary-material

V této hře hráči představují studenty čarodějnické akademie, kteří mají před sebou závěrečné zkoušky. Podobnost s kouzelnickou ságou o Harry Potterovi není náhodná, jak mimo jiné napovídá jméno děkana Strašlivácké čarodějnické akademie, které zní Albedus Brblál. Každý se snaží uvařit co nejhodnotnější lektvary z ingrediencí, které jsou připraveny v dávkovači. Vždy si můžete vzít jednu ingredienci (kuličku), v případě spuštění reakcí dalších ingrediencí tak i více. O vítězství rozhodne součet bodů za lektvary a další bonusové body.

Ve hře je povoleno a doporučeno, využívat magických vlastností již uvařených lektvarů. Ve hře jich je celkem osm druhů. Některé vám umožní například vzít si více ingrediencí z dávkovače, či od jiného hráče. Získané ingredience umisťujete na svou desku, kde lektvary připravujete, na místo pro příslušnou barvu. Lektvar je hotov, když zaplníte všechna místa. Za tři lektvary stejného druhu nebo pět různých lektvarů získáváte žetony dovednosti. Jakmile jsou tyto žetony rozebrány, dohraje se kolo a hra končí (jejich počet závisí na počtu hráčů).

Výbušné lektvary vám mohu vřele doporučit. Jednoduchá hra, která výborně funguje, máte nad čím přemýšlet a musíte hledat optimální řešení podle aktuální situace. Díky skvělému provedení má hra svou atmosféru a rádi si ji znovu zahrajete. Jednu partii zvládnete do hodiny.

 

Ohodnoťte hru Výbušné lektvary v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář