Hrajeme.cz
Představení hryPro děti

Zachraňte společně čtyři medvíďata ve hře Medvídci hop!

Blackfire připravil novou dětskou hru z dílny Space Cow ze stejné řady jako Ovečky hop! Tentokrát vás s dětmi vezme do oblasti plné ledu. Jmenuje se Medvídci hop! a je určena pro 1–4 hráče od 5 let. Neobsahuje žádné texty ani znaky, takže ji v pohodě zvládnou předškolní děti.

Stejně jako je tomu u hry Ovečky hop! i krabička hry Medvídci hop! je součástí hry. Představuje hrací desku. Rozložíte na ni dílky tuleňů, skal a ledových ker. Na vyznačená místa pak položíte žetony medvídků ve čtyřech barvách. Můžete si také zvolit obtížnost. V lehčí variantě odložíte jeden dílek tuleně, v pokročilejší jeden dílek ledové kry.

Herní materiál.

Jak se hraje

Hráči se střídají v tazích. Ve svém tahu hodíte dvěma kostkami a provedete jejich efekt v libovolném pořadí. Barevná kostka určí, jakým medvídkem budete moci pohnout. Pohybujete se s nimi na prázdnou sousední kru, ne však úhlopříčně.

Druhá kostka ukazuje špatné počasí. Prasklina v ledu vás donutí zvolit jeden dílen ledové kry (musí být prázdná) a vrátit ji do krabice. Symbol větru vám dovolí posunout jeden dílek kry nebo tuleně o jedno políčko (ne úhlopříčně), kde se nenachází žádný dílek. Můžete tak posunout i dílek kry s medvídkem.

Hra končí, když padne symbol praskliny ledu, ale na herním plánu již není žádný neobsazený dílek ledové kry. V takovém případě prohráváte. Vyhrajete, když se všichni čtyři medvídci dostanou na cílová políčka své barvy na druhé straně herního plánu.

Součástí pravidel jsou i varianty s novými výzvami. Spočívají v různém počátečním uspořádání dílků.

Celkové hodnocení

Medvídci hop! jsou moc pěkná hra pro předškoláky i školáky. Hráči musí spolupracovat, domlouvat se i reagovat na nepříznivé výsledky hodů. Nutí vás to plánovat, abyste se nedostali do nepříjemné situace. Hra je rychlá, takže případný neúspěch můžete hned v následující partii napravit.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář