Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Zahrajte si Železný trůn o skutečného vládce Západozemí

Hra o trůny je nyní vzhledem k popularitě seriálu silné téma. Můžete se proto setkat s řadou her, které jsou zasazeny do světa ságy od G. R. R. Martina. Nově u nás vyšla Hra o trůny: Železný trůn, na kterou se těšila řada hráčů, kteří mají rádi interaktivní hry, protože svými mechanismy vychází z výborné hry Cosmic Encounter. Stejně jako jsou knižní i filmové Hry o trůny plné intrik, vyjednávání, blufování, křehkých spojenectví i zrady, je taková i nová hra a vy si můžete naplno užít její atmosféru. I proto na krabici najdete uveden doporučený věk 18+ (hráči doporučují 14+).

Hra o trůny: Železný trůn si zahrajete ve 3 až 5 hráčích. Vzhledem ke svému charakteru si ji více užijete ve větším počtu hráčů, nejlépe v pěti. Každý hráč představuje jeden z velkých rodů. Všichni usilují o to, aby mezi ostatními rody získali co největší vliv a mohli usednout na trůn. Rody Starkovů, Lannisterů, Baratheonů, Targaryenů či Tyrellů tak pod vaším vedením budou soupeřit o moc, a buď se ujmou vlády, nebo padnou.

Každý hráč má k dispozici pět postav, z nichž si jednu zvolí jako vůdce, a balíček karet rodu. Tyto karty představují jeho sílu a přináší mu schopnosti jeho postav. Aktuální jeho postav, které bude vysílat do jednotlivých střetů pak představují korunky moci. V případě, že některá postava přijde o poslední korunku, umírá. Musíte si tedy dávat pozor, kdo má jakou moc.

V každém kole se utkají dva rody, jeden jako vyzyvatel, druhý jako obránce. Obránce určí karty události. Ostatní hráči pak jednomu nebo druhému mohou vyjádřit podporu, a tím zvýšit šance na úspěch. Pokud vyzyvatel zvítězí, rozšíří svůj vliv a s ním i rody, které ho podpořili. Obránce svůj vliv nerozšiřuje, ale získá jinou odměnu. Střet ale může dopadnout tak, že se vyzyvatel a obránce dohodnou na příměří, pak všichni podporovatelé ostrouhají.

 

Zajímavým prvkem, který zpestřuje celou hru, je zajímání rukojmích. Můžete je získat jako výsledek střetu. Rukojmí představují karty rodu. Na začátku každého kola je můžete propustit nebo mučit, a tak získat nějakou výhodu. Dalším prvkem, který činí hru variabilnější, je to, že každá postava vůdce má svou unikátní schopnost, díky níž může nečekaně zamíchat poměrem sil. Díky tomu může během hry docházet k nečekaným zvratům.

Hra má licenci společnosti HBO, takže se ve hře setkáte s fotkami postav ze seriálu. Výběr fotek je zdařilý a v postavách se budete dobře orientovat. Znalost seriálu je v tomto ohledu výhodou, ale není podmínkou. Herní komponenty jsou kvalitně zpracované a dobře se s nimi hraje.

Celkově je hra výborným nástupcem své předlohy. Vřele doporučuji především náročnějším hráčům, kteří mají rádi interaktivní tematické hry.

Související články:

Hra o trůny: Železný trůn v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář