Hrajeme.cz
Nové hry

Zapojte se do Hospodského kvízu a ověřte své znalosti

Spojili byste si hospodu s kvízovou soutěží? Ne? A přitom má například ve Velké Británii vědomostní kvíz v hospodě dlouhou tradici a našel si cestu i do českých hospod. Hraje se každý den, v Praze, Brně, Liberci, Olomouci, Mostě, Zlíně, Přerově, atd. Stačí, když dáte dohromady tým a zaregistrujete se v některém z kvízových podniků. Bude na vás čekat 56 otázek v deseti různých tématech. A pokud nechcete do hospody, můžete si pořídit novinku, deskovou hru Hospodský kvíz, kterou vydalo Albi. Je určena pro 2–6 hráčů od 15 let.

Na rozdíl od jiných znalostních her je Hospodský kvíz kooperativní. Spojíte své síly a vědomosti, abyste porazili samotnou hru. Ve hře vás čeká celkem 750 otázek, které jsou rozděleny do pěti tematických okruhů: všeobecné znalosti, kultura, zeměpis, sport a příroda. Na začátku hry si také zvolíte jednu ze tří úrovní náročnosti hry. Víte například, kolik hráčů se účastní zápasu ve vodním pólu, ve kterém časopisu vycházel komiks Hana a Hana, jakou telefonní předvolbu má Slovensko, který z našich prezidentů nebyl nikdy ženatý?

Krabice hry má originální uspořádání a slouží jako dvoupatrový herní plán. Když krabici otevřete, máte před sebou horní prostor pro herní žetony a karty, dole je pak stupnice od 0 do 30, po které budete posouvat figurky. Hra má celkem 5 kol po 5 minutách. V každém kole písemně odpovíte na 5 otázek z karty. Barvy žetonů odpovídají barvám figurek a jejich hodnota určuje, o kolik polí se příslušná figurka pohne. Vyšší číslo udává pohyb v případě, že na otázku odpovíte neodpovíte správně. V průběhu pětiminutového limitu můžete s žetony hýbat a taktizovat, můžete tak přiřadit žetony k otázkám podle vaší volby. Vaše figurka se pohne o jedno pole, pokud odpovíte správně, v opačném případě zůstává stát.

Zvítězíte, pokud vaše figurka sovy bude stát před všemi ostatními figurkami. Jinak jste prohráli.

Pokud se vás sejde více hráčů, můžete zvolit i týmovou soutěž. Potom se hodí, aby se jeden z vás ujal role moderátora, který bude předčítat otázky a hlídat čas. Každý tým dostane jeden list z notýsku pro záznam odpovědí a na stupnici umístí svou figurku. Opět se hraje 5 kol po 5 minutách.

Hra Hospodský kvíz vznikla ve spolupráci s jedním z organizátorů hospodských soutěží. Desková verze je netradiční kvízovou hrou, která je plná zajímavých otázek. Umožní vám zahrát si s přáteli také u vás doma. A třeba vás přiměje k tomu, abyste využili vložený poukaz a zašli si zasoutěžit i do skutečné kvízové hospody.

Na hře je potřeba ocenit kvalitní zpracování, a především originální formát, který vede ke komunikaci a sdílení mezi hráči. Doporučuji vyzkoušet.

Délka videa: 1:30 min.

Související odkazy:

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář