Hrajeme.cz
Představení hryPro náročné

Zapojte se do zápasu o moc ve hře Root

Root je jednou z her, o které se v posledním roce hodně mluví. Hráči ji mimo jiné ocenili v rámci ceny Golden Geek 2018. Je to pozoruhodná hra hned z několika důvodů, a je dobře, že je již dostupná v češtině díky péči Fox in the Box. Hra je určena pro 2–4 hráče od 10 let, s Rozšířením Říčního lidu si ji zahrajete až v 6 hráčích. Pojďme se na ni blíže podívat.

Jedná se o veskrze asymetrickou hru. Každý hráč vede svůj lesní klan, který má jedinečné schopnosti, a především možnosti. Ty se liší natolik, že s každou frakcí musíte hrát zcela jinak. De facto tak v sobě Root skrývá čtyři různé hry. Společný je ve hře cíl, všechny frakce se snaží získat co největší vliv v Lesní říši. Komu se jako prvnímu podaří získat 30 bodů, okamžitě zvítězí.

Dobyvatelka Markýza z Kocourova využívá veškeré zdroje Lesní říše a získává body za stavby. Rody Orlího hnízda by naopak chtěly obnovit svou dávnou slávu, body získávají za výstavbu a za ochranu hřadů. Lesní aliance zas připravuje povstání proti všem utlačovatelům a body získává za rozšiřování řad sympatizantů. Poslední lstivý Tulák je na rozdíl od ostatních sám a body získává za plnění úkolů pro ostatní z Lesní říše.

Každá frakce se hraje jinak, je založena na jiných mechanikách. Počítejte proto s tím, že první hry se budete seznamovat s možnostmi své frakce i s tím, co mohou dělat ostatní. V tom tkví jedno z kouzel této hry. Budete objevovat možnosti jednotlivých frakcí, jejich silné a slabé stránky a jak je nejlépe využít. Čeká vás proto mnoho partií plných napětí, a především zábavy od začátku do konce.

Hra je velmi interaktivní, boji se nevyhnete, neboť je přirozenou a důležitou součástí této hry. Řešen je pomocí speciálních kostek. Pokud máte rádi, ve kterých musíte sledovat druhé hráče a přizpůsobovat svou strategii vývoji hry a nevadí vám přitom velká interakce mezi hráči, pak Root určitě vyzkoušejte.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář