Hrajeme.cz
Nové hry

Zasněte se s hrou Když sním

Blackfire právě uvedl do obchodů novou párty hru Když sním, která pochází z dílny Repos Production. Hra je určena pro 4–10 hráčů od 8 let. Zavede vás do snového světa plného fantazie a krásných obrazů. V řadě aspektů vám připomene hru Dixit nebo Mysterium. Jeden z hráčů v každém kole představuje snílka, který podle nápovědy ostatních hráčů hádá, jaký element je na kartách.

Kouzlo této hry spočítá v tom, že ostatní hráči mají tajně přidělené role víl, bubáků a rarachů. Víly se snaží svou nápovědou snílka přivést ke správné odpovědi napovídají správně, bubáci naopak, aby jeho odpověď nebyla správná a raraši usilují o to, aby jeho odpovědi byly rovnoměrně rozloženy mezi správné a nesprávné.

 

Snílek má na očích masku, takže karty nevidí. Během noční fáze hry poslouchá nápovědy a hádá, co je na kartách během vymezeného času, než se přesypou hodiny (dvou minut). Nemá tedy kontrolu nad tím, zda jeho odpověď byla, či nebyla správná. Ostatní hráči ale karty správně umisťují na žlutou část herního plánu, která je vyhrazena pro správné odpovědi, a na modrou pro ty nesprávné či odložené. Nápovědy jsou jednoslovné, nesmí být od zobrazeného elementu odvozené nebo znít podobně.

Druhou fází hry je den, kdy dojde k vyhodnocení a rozdání bodů. Před tím, než si snílek sejme masku z očí, musí zrekapitulovat své sny a vyjmenovat všechny elementy, které během noci hádal. Může z nich vytvořit celý snový příběh. O to bude hra zajímavější a zábavnější.

Když sním v Essenu 2017.Když sním v Essenu 2017.Když sním v Essenu 2017.Když sním v Essenu 2017.

 

Když sním je graficky i produkčně krásně  připravená hra. Přináší celkem 110 snových karet, které jsou oboustranné a na každé straně obsahují dva elementy. K dispozici tak máte na 440 elementů, s nimiž budete hrát. Zásobník na karty má podobu postele, která je vyrobena z plastu, a jejíž čelo zakrývá nepoužitý element.

S hrou Když sním se můžete ponořit do snového světa obrazů. Je to hra o fantazii, dedukci a trochu také o paměti. Její výhodou je, že si ji skvěle zahrajete i ve velkém počtu hráčů.


Když sním v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář