Hrajeme.cz
Nové hry

Hlásíme: Hledá se hrdina

Hledá se hrdina je vydařená rodinná karetní hra pro 3–5 hráčů, která je plná blafování. Hráči se snaží v každém kole najmout jednoho ze sedmi hrdinů tak, aby se jim podařilo vytvořit skupinu šesti různých hrdinů. Komu se to podaří, ten zvítězí. Hra je rychlá a zábavná při hře s dětmi okolo 10 let a pro příležitostné hráče, ale jako filler se bude líbit i těm zkušenějším.

Hra obsahuje celkem 77 karet, 11 od každého hrdiny. Na začátku každý hráč obdrží náhodně dvě karty, ty představují základ družiny, a do ruky pak pět karet. Aktivní hráč nejprve otočí kartu ze společného dobíracího balíčku. Tato karta stanoví podmínky pro to, jakou sílu má mít potulný hrdina, kterého pošle ze své ruky sousedovi po levici. Ten si ho buď najme do své družiny, nebo ho pošle dál. Pokud se ale potulný hrdina vrátí k aktivnímu hráči, musí si ho najmout.

Musíte si ale dát pozor na to, aby se u vás nesešli dva stejní hrdinové, protože pak vám utečou oba. Již najatí hrdinové vám však umožní využít jejich schopnosti, které dokáží zamíchat s výsledkem právě probíhajícího kola. Využít je ale musíte s rozmyslem, protože je máte k dispozici jen jednou za hru. Hra tak nabízí spoustu prostoru pro tipování a blafování. Zde je přehled hrdinů a jejich schopností:

  • Oškubaná slepice (1): Zruš právě použitou schopnost. (Slepice je oblíbená, protože ji můžete zahrát kdykoliv a překazit tak plány jiného hráče.)
  • Bombardýr (2): Odhoď potulného hrdinu. (Je užitečný například v situaci, kdy byste si měli najmout stejného hrdinu.)
  • Čarodějnice (3): Obnov jednoho svého hrdinu. (Umožňuje pěknou kombinaci.)
  • Psovod (4): Zabraň jinému hráči najmout hrdinu. (Také můžete zahrát na jiného hráče.)
  • Zbrojnoš (5): Skrytě si prohlédni potulného hrdinu. (Díky tomu zjistíte, zda se vám potulný hrdina hodí.)
  • Černý rytíř (6): Ignoruj požadovanou sílu. (Pomůže vám poslat libovolnou kartu, a tak zamotat hlavu ostatním hráčům.)
  • Arcimág (7): Dober si 2 karty. (Nové karty se vždycky hodí.)

 

Hledá se hrdina je především zábavná hra, v podstatě párty hra, ve které uplatníte blafování a odhad spoluhráčů. Jednu partii zvládnete do půl hodiny, takže si můžete zahrát víckrát za sebou. Nejzábavnější ve větším počtu hráčů. Díky jednoduchým pravidlům si ji zahrajete s kýmkoliv, s dětmi v rodinném kruhu, s přáteli i náročnějšími hráči.


Související články:

Hledá se hrdina v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář