Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Zázraky přírody zábavnou formou prověří vaše znalosti o přírodě

Dino vydalo ve spolupráci s Českou televizí novou kvízovou hru Zázraky přírody. Zabrousíte s ní co celé řady oblastí: zvířata, rostliny, chemie, fyzika, svět kolem nás. Určena je pro 2–12 hráčů od 12 let. Hra obsahuje 200 karet s 1000 otázkami a odpověďmi a 28 karet s experimenty. Karty obsahují nejen otázky a odpovědi, ale i další související zajímavosti. Připravte se na zábavnou znalostní hru, která je zkombinovaná s párty hrou.

V krabici najdete herní plán, na který umístíte balíčky karet k jednotlivým tématům. Doprostřed na počítadlo si každý hráč umístí svou figurku, bude zde zaznamenávat své úspěchy. Buď budete hráč ve 2–4 hráčích nebo 2–4 týmech, pokud je vás víc. Téma a otázku vybíráte ve hře náhodně pomocí šestistěnné kostky. Aktivní hráč nahlas přečte otázku, ostatní pomocí tipovacích karet A, B, C zvolí odpověď. Jen jedna z odpovědí je správná. Takto se hráči/týmy střídají, dokud někdo nedojde na cílové políčko. Ten se stává finalistou, který musí odpovědět na otázku, kterou mu ostatní vyberou. Pokud odpoví správně, zvítězí, v opačném případě hra pokračuje.

U vybraných otázek také najdete číslo pokusu nebo klíčové slovo k videu, které si můžete spustit na webu zazrakyprirody.cz/videa. Pokusy máte k dispozici na zvláštních kartách. Můžete je doma vyzkoušet, a tak si zpestřit hru.

Díky tomu, že karet je hodně a z každé budete odpovídat jen na jednu náhodnou otázku, můžete ji hrát opakovaně. Nemusíte také znát přesné odpovědi, mnohdy stačí správný odhad. Každopádně se při hře spoustu věcí dozvíte. Výborné je, že všichni hraní najednou, takže jsou všichni neustále zapojeni do hry.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář